Novembris Latvijā atnāk ar svētkiem un varoņu godināšanu. Brīvības cīņu laikā, 1919. gadā, no 3. līdz 11. novembrim norisinājās kaujas par Rīgas atbrīvošanu no Bermonta armijas, kas 11. novembrī, ko šodien atzīmējam kā Lāčplēša dienu, noslēdzās ar pilnīgu bermontiešu padzīšanu no Latvijas galvaspilsētas.
Vissmagākās kaujas par Rīgu norisinājās Pārdaugavā, Sudrabkalniņā un Aniņmuižas apkārtnē, tieši tāpēc 1937. gada 31. oktobrī Sudrabkalniņā tika atklāts piemineklis 1919. gadā kritušajiem 6. Rīgas kājnieku pulka karavīriem.
Jau trešo gadu Rīgas Pieminekļu aģentūra 31. oktobrī rīko Lāpu gājienu no 1.bruņotā diviziona Autotanku pulka karavīriem veltītā pieminekļa Pulka ielā līdz piemineklim Sudrabkalniņā, lai godinātu par Latvijas brīvību kritušo karavīru piemiņu un atklātu Patriotu mēnesi. Šogad Lāpu gājienā un piemiņas pasākumā piedalījās arī Rīgas Valsts tehnikuma izglītojamie un pedagogi, lai kopā ar augstākajām valsts amatpersonām – Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu, aizsardzības ministru Andri Sprūdu -, Rīgas mēru Vilni Ķirsi, Nacionālo bruņoto spēku, Zemessardzes pārstāvjiem un visiem klātesošajiem pateicībā noliektu galvas par Latviju kritušo karavīru priekšā un godinātu viņu varoņdarbu.