+371 67324146

Projekta “GrInnED-Green innovation:Make education sustainable!” skolotāju sanāksme Diseldorfā

No šī gada 6.februāra līdz 10.februārim projektā  ”GrInnED-Zaļais jauninājums:padari izglītību ilgtspējīgu!” (“GrInnED-Green innovation:Make education sustainable!”) notika skolotāju sanāksme Diseldorfā, MWBK – Max-Weber-Berufskolleg, kurā piedalījās Projektu nodaļas vadītāja Sandra Bidzāne un projektu speciāliste Anastasija Pāpe.

Sanāksmes pirmajā dienā projekta dalībnieki iepazinās ar viens otru jau klātienē, vadošie partneri no Vācijas skolas iepazīstināja ar projeka aktivitātēm, kā arī iepazīstināja ar skolu kopumā. Vizītes laikā bija iepsēja apskatīt mācību klases, to aprīkojumu, skolotāju istabu, kā arī brīvā laika telpas.

Īpaši noderīgi bija mācību stundas apmeklējums, kura laikā ieguvām lielāku priekštatu par mācību procesu organizēšanu skolā. Piemēram, skolotājs nodarbības sākumā iepazīstināja ar nodarbības tēmu, savukārt, nodarbības otrajā daļā audzēkņiem bija jāsagatavo praktisks uzdevums – uzņēmt video par tēmu “Ko praktisku varam darīt, lai domātu par ilgtspējību?”. Jāatzīmē, ka nodarbību laikā audzēkņiem tiek izdalītas planšetas, kuras audzēkņi izmanto uzdevumu veikšanai. Nodarbības beigās skolotājs bija sagatavojis interaktīvu online testu, lai nostiprinātu nodarbības laikā iegūtās zināšanas.

Sanāksmes otrajā dienā visi projekta partneri devās uz gāzes krātuvi, kas mūsdienās tiek izmantota kā izstāžu telpa. Projekta tēma ir ilgtspējība, līdz ar to, projekta vadošie partneri nolēma parādīt izstādi, kas tiešā nozīmē bija saistīta ar cilvēka ietekmi uz planētu, t.sk., apkārtējo vidi, dzīvniekiem un klimatu. Izstādes nosaukums ir “The fragile paradise” (Trauslā paradīze). Izstādes apmeklējuma laikā gids stāstīja par konkrētiem pasaules piemēriem, kas saistīti ar negatīvu cilvēka ietekmi uz vidi. Sanāksmes otrās dienas beigās katras valsts projekta dalībniekiem bija jāizveido video atskats par izstādes apmeklējumu un galvenām atziņām saistībā ar ilgtspējību.

Pēdējā sanāksmes dienā projekta dalībnieki noskatījās visus uzņemtos video materiālus ar atskatu uz izstādes apmeklējumu “The fragie paradise”. Dienas turpinājumā katrs projekta dalībnieks prezentēja sagatavoto mājasdarbu par kādas mācību programmas analīzi – Latvijas komanda preznetēja par skolēnu mācību uzņēmumiem, to izveidi, attīstību un dalību dažādos pasākumos.

 Pēdējās sanāksmes dienas beigās visi partneri devās uz “Meža skolu”, kur skolēni apgūst dažādas tēmas, kas saistītas ar dabas attīstību un dzīvnieku daudzveidību. Interesanti, ka šo programmu var pieteikt jebkuras skolas vadība, kā arī var izvēlēties, kādas tēmas vēlas apskatīt “Meža skolā”.

Kopumā skolotāju sanāksmē tika veidotas dažādas diskusijas par konkrētām ilgtspējīgām lietām, kas notiek konkrētā mācību iestādē, piemēram, skola šķiro atkritumus, vāc izlietotās pudeles un baterijas, kā arī iesaista skolas pedagogus un audzēkņus šajā procesā.

Nākamā sanāksme ir ieplānota no šī gada 24.aprīļa līdz 28.aprīlim Diseldorfā, Vācijā, kurā piedalīsies divi skoltāji un četri audzēkņi.

Rakstu sagatavoja:
RVT Projektu nodaļas speciāliste
Anastasija Pāpe
23.02.2023.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Dalība izstādē “Tech Industry 2024”.

Rīgas Valsts tehnikums (RVT) piedalījās starptautiskajā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas un jauno tehnoloģiju izstādē “Tech Industry 2024”, kas notika no 28. līdz 30. novembrim Ķīpsalā,