PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba," tā 1911. gadā Rainis rakstīja lugā "Indulis un Ārija". Šī atziņa caurvijusi veselu gadsimtu ar priecīgiem brīžiem un postu, iznīcību un atjaunotni, Latvijas valsts dibināšanu un valstiskās neatkarības atjaunošanu, kodolīgi paužot mūsu valstsgribu, ticību saviem spēkiem un vēlmi būt brīviem. Arī šodien mums pa spēkam ir viss, kam ticēsim. Tāpēc tā nav nejaušība, ka Raiņa citāts izraudzīts par ceļa vārdiem lielākajam notikumam mūslaiku Latvijas vēsturē.

2018. gada 18. novembrī svinēsim Latvijas valsts simtgadi. Sagaidīsim to godam un cienīgi, lepni un priecīgi ar plašu pasākumu un norišu klāstu no 2017. līdz 2021. gadam, piedaloties ikvienam, kurš Latviju sauc par mājām un jūtas tai piederīgs neatkarīgi no vecuma, nodarbošanās, izglītības, dzimtās valodas vai šī brīža dzīvesvietas.

Latviju veido mūsu domas un darbi, mūsu ikdienas ieguldījums Latvijas labklājībā. Arī valsts simtgades svinību galvenais vēstījums skan „ES ESMU LATVIJA”, un to caurstrāvo līdzdarbības motīvs „Es radu Latviju. Es daru Latviju”. Šis vēstījums atgādina, ka Latvijas galvenā vērtība ir tās cilvēki, kuri ziedojuši savu dzīvi un dzīvību neatkarīgas valsts tapšanai un pastāvēšanai, ar ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

Katram simtgades svinību gadam dots savs atslēgas vārds, nozīmīgs neatkarīgas valsts dibināšanai un pastāvēšanai.

2017. gads – Griba. 1917. gadā Latvijas valstsgriba, kas veidojusies cauri gadsimtiem, iegūst konkrētas aprises.

2018. gads – Dzimšana. 1918 .gads ir lielo pārmaiņu gads, kad uz bijušo impēriju drupām Centrāleiropā un Austrumeiropā rodas jaunas valstis.

2019. gads – Varonība. Latvijas Republika tiek dibināta Baltijas landesvēra un lielinieku karaspēka ielenkumā un 1919. gadā izcīna savas Brīvības cīņas.

2020. gads – Brīvība. Latvija ir atbrīvota, apgūst parlamentārisma pieredzi, 1920. gadā ievēl Satversmes sapulci un pirmo Valsts prezidentu.

2021. gads – Augšana. 1921. gadā Latvijas Republika pastāv gan de iure, gan de facto un tiek uzņemta tālaika lielākajā politiskajā organizācijā – Tautu savienībā.

 

Tēvu zemes mīlestību

Mēs ar darbiem rādīsim

Tie ir mūsu tehnikuma karogā rakstītie vārdi  –

Tautas dziesmas “Karavīri bēdājās” viena rindkopa…

Šodien no sevis man gribas piebilst:

Mums ir vēl

Cilvēki, kuriem bija jāiet

Karā.

Uz kuriem

Šāva un kuri

Šāva. Un arī

Mums ir jāiet

Karā – pret meliem, ļaunumu

un vienaldzību.

Mēs visi esam iesaukti šai

Karā. /Livars/

Neliela saruna ar grāmatas “Rīgas Valsts tehnikums

Ir piecpadsmitā maija rīts... Saule jau augstu. Gribētos, lai būtu arī silts, bet pūš ass austrumpuses vējš. Un tādā rītā mēs abi ar RVT sporta skolotāju, daudziem jo daudziem zināmās un leģendārās TTT basketbola komandas treneri, vēlāk arī galveno treneri Andri Purkalnu stāvam skvērā netālu no Nacionālā teātra un uzsākam sarunu par dzīvi un laiku, kurā te, zem saules, rosāmies…Runājam, protams, arī par basketbolu un slavas apvītajām TTT meitenēm…

 

 

Kā akmens

Bulta trauc

Zemeslode bezgalīgās

Debesīs.

 

Tu stāvi

Bultas nests un ļaujies

Vējam ar taviem

Matiem spēlēties.

 

Cik

Savāds ir šis mūsu

Lidojums... /Livars/

 

 

 

Livars – Tu esi viens no mūsu fiziķiem un domātājiem, vai Tu savā dzīves gājumā esi apkopojis savu dižo priekšteču – fiziķu, matemātiķu, ķīmiķu – redzējumu uz pasauli, lietām un to kopsakarībām? Kāpēc viņi ar to ir nodarbojušies, kādas problēmas gribējuši atrisināt?

Viktors Ozoliņš

RĪGAS VALSTS TEHNIKUMS PĒC STUNDĀM

            Kādu reizi man nācās palikt tehnikumā pēc stundām, un es ieraudzīju citu tehnikuma dzīvi, kura ļoti atšķiras no ikdienas mācību laikā redzētā! Skola palikusi dīvaini klusa, taču tajā klusumā varēja sadzirdēt neparastas skaņas. „Lai notiek burvība!” izskanēja tieši no direktora kabineta. Vienā mirklī visa ēka kļuva gaiša, skanēja skaista melodija, kuru es vēl tagad atceros. Pēkšņi viss, kas stāvēja, sāka kustēties! Uz grīdas guļošie papīra gabali

Laidzes Profesionālā vidusskola - viena no vecākajām mācību iestādēm republikā. Laidzes lauksaimniecības skola dibināta 1921. gadā, kad pēc Zemkopības ministra Hugo Celmiņa rīkojuma tiek atļauts Talsu apriņķa valdei atvērt lauksaimniecības ziemas skolu Talsos, kuru 1921. gada 23. aprīlī pārceļ uz Laidzes muižu (direktors Valfrīds Skulte). 1927. gada 1. novembrī nodibināta Laidzes lopkopības skola, ko ar lauksaimniecības skolu apvieno 1930. gadā (direktors Jānis Dambergs), pēc apvienošanas par

Latvijas Reitingi