PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

 

erasmus2017

25. oktobrī RVT Aktu zālē notika Erasmus+ mobilitātes projekta “Profesionālo kompetenču pilnveide PIKC RVT audzēkņiem un personālam”/ Nr. 2016-1-LV01-KA102-022581 noslēguma pasākums, kurā piedalījās tehnikuma vadība, Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāvji, darba devēji, mobilitātes projekta dalībnieki, tehnikuma skolotāji, darbinieki un audzēkņi.

Pasākumu atklāja tehnikuma direktore Dagnija Vanaga, sniedzot ieskatu tehnikuma projektu aktivitātēs. Pēc tam klātesošos uzrunāja un atzinīgus vārdus Rīgas Valsts tehnikumam veltīja Valsts izglītības attīstības aģentūras ES Izglītības programmu departamenta Programmu vadības nodaļas vadītāja Antra Meņģele. No darba devēju puses tehnikuma audzēkņus piedalīties mobilitātē iedrošināja Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Ieva Bečere.

          Erasmus+ mobilitātes projekta vadītāja Arita Ošiņa iepazīstināja ar projekta rezultātiem, uzsverot, ka šis ir pirmais mobilitātes projekts tehnikumā ar tik lielu dalībnieku skaitu vienā mācību gadā – 44 audzēkņi un profesionālās izglītības speciālisti. A. Ošiņa sniedza vispārīgu informāciju par projektu, minēja svarīgākos dalībnieku motivācijas faktorus, pastāstīja par mobilitātes rezultātu atzīšanu un svarīgākajiem mobilitātes ieguvumiem gan audzēkņiem, gan profesionālās izglītības speciālistiem, gan pašam tehnikumam. Prezentācijas nobeigumā projekta vadītāja pievērsās arī projekta problēmām un izaicinājumiem.

Pasākuma oficiālo daļu noslēdza četru mobilitātes dalībnieku pieredzes stāsti. Pirmais ar atraktīvu stāstījumu uztsājās Datorikas nodaļas skolotājs Māris Danne, kurš šā gada februārī kopā ar trijiem audzēkņiem devās mobilitātē uz Valensiju Spānijā, kur viņus uzņēma Spānijas Izglītības projektu asociācija. Komercdarbības nodaļas skolotāja Inese Braža, kura šā gada sākumā piedalījās mobilitātē Porvoo Somijā, dalījās pieredzē par Porvoo Starptautiskajā koledžā un tās sadarbības uzņēmumā – grāmatu veikalā – piedzīvoto. Auto nodaļas absolvents Lauris Lazdāns, kurš 2016. gada novembrī devās uz Balkbrugu Nīderlandē, pastāstīja par mobilitātes praksi Mercedes autoservisā. Mobilitātes stāstu sēriju noslēdza Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas absolvente Katrīna Elizabete Sīle, kura mobilitātes prakses programmu īstenoja organizācijas “PRO” sadarbības sietspiedes uzņēmumā “Avery Dennison” Norvēģijas pilsētā Gaupnē. Pēc prezentācijas Katrīna saņēma apsveikumus par lielajiem panākumiem WorldSkills konkursā, kas pavisam nesen notika Abū Dabī un kur Katrīna saņēma medaļu par izcilību un titulu Best of Nation.

Par mūsu audzēkņu sagatvošanu WorldSkills konkursam pateicību izteica arī mobilitātes projekta dalībniekam, Enerģētikas nodaļas skolotājam Sandim Breieram un Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas vadītājam Normundam Tiltiņam.

Projekta vadītāja teica paldies Valsts izglītības attīstības aģentūrai, tehnikuma sadarbības partneriem – uzņēmumiem, kā arī tehnikuma kolēģiem, kuri palīdzēja projekta īstenošanā.

Pasākums noslēdzās jaukā gaisotnē ar sarunām pie kafijas tases.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

Latvijas Reitingi