PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Rīgas Valsts tehnikuma Praktisko mācību centrā  2017. gada 9. novembrī ar rezultātu paziņošanu un uzvarētāju apbalvošanu noslēdzās nacionālais konkurss „Labākais iepakojums Latvijā 2017”, ko organizēja Latvijas Iepakojuma asociācija. Šogad konkursā piedalījās 18 konkursanti ar 36 iepakojumiem un iepakojumu sērijām.

Tradicionāli konkurss norisinās vairākos posmos. Iesniegtos darbus vērtē gan patērētāji, gan arī nozares profesionāļi. Noteikti kritēriji – konstrukcija, forma, dizains, funkcionalitāte, kopiespaids kalpoja par pamatu žūrijas vērtējumam.

            2017. gada 20. un 21. septembrī viesnīcu - restorānu kompleksā "Shpatser", kas atrodas Briuhovičos netālu no Ļvovas (Ukraina), notika XI Starptautiska zinātniski-praktiska konference "Iepakošanas nozare (tehniskie risinājumi Save Food robežās)».

Vienpadsmito gadu pēc kārtas konferences organizētāji bija Iepakotāju klubs, IAC "Iepakojums", Ukrainas Preses akadēmija., konferences ģenerālsponsors - uzņēmums IMMER Group, sponsori - uzņēmumi DOW, DuPont, Coca-Cola, Henkel, Kodak, Hewlett Packard, Markets Consulting Group, «Demetra Odis", "Vīnes kafija", "Bāze", "MonoPak", "Uniprint".

            Šogad konferencē piedalījās 87 speciālisti, kuri pārstāvēja  55 uzņēmumus un organizācijas no 5 valstīm un 15 pilsētām. No tiem 22 piedalījās pirmo reizi. Konferences dalībnieki pārstāvēja gan Ukrainas uzņēmumus, gan ārvalstu uzņēmumu pārstāvniecības Ukrainā, viņu vidū bija arī sešu universitāšu profesori un pētnieki.

             Pēdējā laikā būtiska ir kļuvusi informācijas funkcija iepakojuma izveidē, iepakojuma apdare, nozīmīgs ir mūsdienu digitālo tehnoloģiju pielietojums. Gan par šiem, gan arī  par pirmsdrukas un drukāšanas procesu konferencē uzstājās Latvijas pārstāve Dagnija Vanaga.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) atlases konkursos noskaidrojusi meistarīgākos jauniešus astoņos prasmju konkursos, kas dosies pārstāvēt Latviju līdz šim vērienīgākajā pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2017, kas norisināsies Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, no 14. līdz 19. oktobrim.

Starptautiskajā konkursā, kas notiks jau 44. reizi, sacentīsies vairāk nekā 1300 jauno profesionāļu no 77 WorldSkills International organizācijas dalībvalstīm, piedaloties 51 prasmju konkursā.

Ceļazīmi uz WorldSkills 2017 konkursu grafiskā dizainera profesijā ieguva mūsu nodaļas 2017.g. absolvente  Katrīna Elizabete Sīle. Latvijas komandas rezerves dalībniece šajā nominācijā ir arī mūsu absolvente Rasa Olekša.

Atlases kārtā kandidātiem grafiskā dizainera profesijā pirmajā dienā bija jāizveido produkta etiķete un attiecīgā iepakojuma vizualizācija, otrajā dienā uzdevums bija veidot produktu reklāmas plakātu un bukletu.

Atbalstīsim mūsu meitenes gan atlikušajā gatavošanās posmā, gan turēsim īkšķus par augstiem visu Latvijas jauniešus sasniegumiem konkursā WorldSkills 2017!

http://viaa.gov.lv/lat/skillslatvia/worldskills/worldskills_2017/atlase/?text_id=39520

vai

www.flickr.com/photos/73458727@N06/36512507966/in/album-72157687361811896/

2017. gada 22. aprīlī izstāžu zālē Ķīpsala notika pirmā nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2017 apbalvošanas ceremonija. Šajā konkursā savas prasmes Grafiskā dizaina profesijā demonstrēja mūsu audzēknes Rasa Olekša un Adrija Īvāne. Rasa Olekša izcīnīja 1. vietu, Adrija Īvāne – 3. vietu. Apsveicam mūsu audzēknes ar šo lielisko panākumu un milzīga pateicība visiem skolotājiem,  kas palīdzēja audzēknēm gatavošanās posmā – Jānim Pavlovskim, Marijai Sjominai, Taņai Grafovai, Rasmai Homatovai. Novēlēsim mūsu meitenēm panākumus arī turpmāk!

pcskills

2017. gada 20. aprīlī izstāžu zālē Ķīpsala tika atklāts pirmais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2017. Šajā konkursā savas prasmes demonstrē arī Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi. Grafiskā dizaina profesijā piedalās 2 audzēknes - Rasa Olekša un Adrija Īvāne. Dalība šajā konkursā jaunajām digitālā noformējuma speciālistēm ir nenovērtējama pieredze viņu tālākajā izaugsmē. Novēlēsim mūsu meitenēm panākumus arī turpmāk!

pcskills2017

Latvijas Reitingi