PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Datorikas nodaļa

2017. gada 24. martā PIKC RVT Datorikas nodaļā ieradās uzņēmuma “ScandiWeb” pārstāvji pēc skolotāja Normunda Paudera uzaicinājuma. Vizītes laikā Datorikas nodaļas 3. kursu un Jauniešu garantijas grupu audzēkņi tika iepazīstināti ar programmēšanas jomas niansēm un prakses iespējām šajā uzņēmumā.  

Viens no “ScandiWeb” darbiniekiem – Artūrs Lataks, kurš ir bijušais PIKC RVT Datorikas nodaļas absolvents, dalījās savā darba pieredzē. Vizītes laikā Artūrs pastāstīja, kāda bija viņa pieredze kā audzēknim, sākot prakses gaitas šajā uzņēmumā, un kā viņš ir izaudzis par augsta līmeņa programmētāju.

Uzņēmuma projektu vadītāja Justīne Ķīķere pastāstīja audzēkņiem par  “ScandiWeb” dzīvi – viņi tika iepazīstināti ar labās prakses piemēriem kā uzrunāt topošo darba devēju. Prezentācijas laikā audzēkņi uzzināja, ar kādām tehnoloģijām strādā “ScandiWeb” darbinieki, kā viņi pavada brīvo laiku.

Viens no nopietnākajiem projektiem pagājušajā gadā uzņēmumā “ScandiWeb” bija Ziemassvētku eglītes iedegšana Rīgas Doma laukumā un Ginesa rekorda uzstādīšana, kas arī veiksmīgi izdevās. Noslēgumā visi audzēkņi tika iepazīstināti ar prakses testa uzdevumu. Jebkuram audzēknim tika dota iespēja, kvalitatīvi izpildot uzdevumu, tikt uzaicinātam uz praksi uzņēmumā vai reālām darba pārrunām.

D41 un D42 grupu audzēkņu kopsapulce notiks 05.01.2017 - 9.00, 354. kabinetā.
D43 grupas audzēkņu kopsapulce notiks 05.01.2017 - 10.00 345. kabinetā.
Tiks izsniegti līgumi parakstīšanai tiem, kam ir prakses vietas un prakses dienasgrāmatas.
Steidzīģi ziņot savus datus par praksi audzinātājai, ja nav šī lieta vel nokārtota, izmantojot Mykoob vidi.

I. Kvalifikācijas prakse:

1. kvalifikācijas darbu vadītāji  (skatīt pielikumu);

2. kvalifikācijas darbu noformēšanas norādījumi (skatīt pielikumu);

3. kvalifikācijas prakses kontroles datumi:

4.01.2016.

1.02.2016.

7.03.2016.

4.04.2016.

9.05.2016.

​​1.06.2016. - kvalifikācijas darba nodošana

​II. Kvalifikācijas eksāmens

2015.g. 11. jūnijā Datorikas nodaļā notika "Programmēšanas tehniķu" Kvalifikācijas darbu aizstāvēšana. Izcilu rezultātu parādīja D41 grupas audzēkni: Mikus Elksnītis, RihardsGričkus-Gričkis, Mārtiņš Kurmis, Mihaīls Severgins un D42 grupas audzēkņi: Modris Apse, Artis Dzundza. Kvalifikācijas darbu vadītāji: Ilona Demčenko, Brigita Lisovska, Igors Litvjakovs un Normunds Pauders.

No 1. līdz 6. oktobrim Lillē, Francijā notika konkurss WorldSkills Europe. 2014. 1. oktobrī notika vērienīgs atklāšanas pasākums.No 2. līdz 4. oktobrim notika sacensības. 5. oktobrī noslēguma ceremonijā tika sveikti uzvarētāji un pasniegtas medaļas. Konkursā varēja startēt jaunie profesionāļi vai profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 25 gadiem. Konkursa programmā tika iekļautas vairākas profesijas:

  • modes tehnoloģijas;
  • frizieris;
  • Web lapu

Latvijas Reitingi