PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Auto nodaļa

 

auto

2017. gada 10. janvārī PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Auto nodaļas audzēkņiem bija dota lieliska iespēja apliecināt savas iemaņas un prasmes profesionālās meistarības konkursā “Riepu montāža - 2017”, kas notika A/S WESS K. Ulmaņa gatvē 125. Konkurss noritēja maksimāli pietuvināti darba vides apstākļiem un atbilstošiem kritērijiem.

Konkursā piedalījās 6 komandas, kuras pārstāvēja Rīgas Valsts tehnikuma otro kursu, kā arī Krāslavas teritoriālo struktūrvienību. Konkursa disciplīnās veiksmīgāki bija Edgars Galkins un Armands Eglītis no grupas A2-2. Viņi izcīnīja 1. vietu, 2. vieta Jorenam Junkulim un Reinim Livmanim no grupas A2-1. 3. vietā pārliecinoši ierindojās 2. kursa audzēkņi Vladimirs Cvetkovs un Markuss Bušs. Arī Krāslavas jaunieši nepalika bez panākumiem. Individuālajā vērtējumā 1. vietu ieguva 2. kursa AV2grupas audzēknis   Oļģerts Dubra. Sacensībās piedalījās arī auto virsbūvju remontatslēdznieka kvalifikācijas  audzēkņi Nikita Prašmuts un Sandris Lavniks no Krāslavas teritoriālās struktūrvienības, kā arī grupas A2-2 otrā komanda Ričards Bille un Juris Ziediņš. Jaunieši parādīja atzīstamu sniegumu un ieguva nenovērtējamu pieredzi reālā darba vidē.

Konkursa noslēgumā godalgotās audzēkņu komandas saņēma balvas, kuras bija sarūpējuši A/S WESS pārstāvji, kā arī Rīgas Valsts tehnikuma Audzēkņu servisa nodaļas vadītāja Solveiga Keistere Krāslavas komandai piešķīra apliecinājumu par kartinga saņemšanu 2017.  gada „LMT Autosporta akadēmijas” sacensībām.

Paldies darba devējiem A/S WESS un personīgi Jurijam Šestakovam par doto iespēju un atbalstu profesionālās izglītības attīstībā. Liels paldies direktora vietniecei profesionālās izglītības jomā Ingai Šikovai, Auto nodaļas metodiķim Andrejam Stūrim, Krāslavas teritoriālās struktūrvienības vadītājam Aivaram Andžānam, skolotājiem Romualdam Rimjanam, Gintam Spruncim un Guntaram Jeminejam par jauniešu atbalstu un sagatavošanu konkursam! 

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

2016. gada 14. decembrī Rīgas Valsts tehnikuma Praktisko mācību centrā norisinājās Latvijā izstrādātās jaunākās paaudzes autotransporta kopšanas tehnoloģijas meistarklase, ko organizēja uzņēmums „Intelligent-S” sadarbībā ar Rīgas Valsts tehnikumu, kompāniju „Shine Expert” un „Inchcape BM Auto”. Meistarklases gaitā uzņēmuma „Intelligent-S” vadītājs Andrejs Širokovs iepazīstināja tehnikuma audzēkņus ar autotransporta tīrīšanas un apkopes biznesa organizācijas pamatiem, kā arī praktiski nodemonstrēja kā šī tehnoloģija darbojas, notīrot šim nolūkam īpaši atgādāto automašīnu no „Inchcape BM Auto”. Šāda veida meistarklases ir plānots organizēt arī turpmāk, nodrošinot, ka jaunie speciālisti ir ne tikai informēti par jaunākajām tehnoloģijām autotransporta apkopes jomā, bet arī gūst praktiskas iemaņas šo tehnoloģiju pielietojumā.

bilde

 Fotogrāfija no pasākuma skatīt šeit.

 

Saskaņā ar vienošanos, 2016. gada 17. novembrī  Peugeot importētājs KW Bruun Baltic organizēja pirmo Peugeot servisa konsultantu konkursu Baltijā, kur savas prasmes un profesionālās iemaņas apliecināja dīleru servisu auto tirgotāji. Servisa konsultants noteikti ir viena no redzamākajām personām auto pārstāvniecībās, kas daudzējādā ziņā formē pārstāvniecības seju klientiem, un no kura ir atkarīga klientu apmierinātība un lojalitāte.

Iekļūšanai finālā visiem Peugeot servisa

 

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” sadarbība ar A/S WESS aizsākās 2001. gadā. Ilggadīgā sadarbība ir pierādījusi, ka Rīgas Valsts tehnikumā iegūtās zināšanas, prasmes un iemaņas kalpo par pamatu profesionālai meistarībai, ko apliecināja RVT Auto nodaļas absolventa Aivja Vietnieka Toyota profesionālās meistarības sacensībās izcīnītais panākums!

A/S WESS ir viena no senākajām auto kompānijām Latvijā, kurai šoruden aprit  25 gadi kopš tās

Augstas profesionālās kvalifikācijas zināšanas un prasmes uzrādīja PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Auto nodaļas audzēkņi Henrijs Mēness (A4-1)  un Mārtiņš Mankevičs (A4-2), kuri izcīnīja godpilno 2. vietu jauno automehāniķu profesionālās meistarības konkursā “Automehānika  - 2016”, kas norisinājās 2016. gada 15. un 16. aprīlī Ķīpsalā izstāžu kompleksā BT1 17. starptautiskās autoindustrijas izstādes ietvaros. Arī pagājušā gada jauno

2016. gada 22. martā Rīgas Valsts tehnikumā viesojās pārstāvji no sporta kompleksa 333 “Sila Priedes”. Viņu vidū bija pazīstamie Latvijas autosportisti Nellija Šlēgelmilha un Haralds Šlēgelmilhs. Tehnikuma Auto nodaļas audzēkņi ar lielu interesi noklausījās viesu prezentāciju par Drošas braukšanas poligonu, kā arī par aktivitātēm saistībā ar Kartingu skolu. Haralds mūsu jauniešus mudināja uz tālākas sadarbības iespēju izmantošanu gan prakses

Latvijas Reitingi