PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Auto nodaļa

23. februārī Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi Gabriels Ērglis, Reinis Zālītis, Ēriks Svoks un Daniels Jurčs piedalīsies Vislatvijas Jauno automehāniķu konkursa pusfinālā, kas notiks izstādē "Skola 2018". "Jaunais automehāniķis" ir unikāls notikums profesionālās izglītības jomā - jau vienpadsmito gadu konkurss pulcē vairākus simtus dalībnieku ik gadu.

" Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi ir starp tiem 52 konkursantiem, kuri piedalīsies

Rakstu lasīt šeit.

 

2017. gada 15. maijā Varšavā (Polijā) norisinājās Eiropas konkurss "Jaunais automehāniķis". Tajā piedalījās arī Rīgas Valsts tehnikuma  audzēknis Toms  Vanags, kurš jau 8. aprīlī Nacionālajā konkursā “Jaunais automehāniķis 2017” izcīnīja iespēju pārstāvēt Latviju šajā Intercar konkursa finālā.Konkursa finālā piedalījās3 labākie jaunie automehāniķi no Latvijas, 3 no Polijas un  3 no Lietuvas. Tā bija lieliska iespēja gan sevi parādīt, gan

           2017. gada 7. un 8. aprīlī Ķīpsalā notika  konkursa Jaunais automehāniķis 2017 fināls izstādes AUTO 2017 ietvaros. Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis Toms Vanags finālā tika izvirzīts starp 12 labākajiem topošajiem jaunajiem automehāniķiem, kuri pārstāvēja  Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestādes. Sīvā konkurencē Rīgas Valsts tehnikuma grupas A4-1 audzēknis Toms Vanags izcīnīja 3. vietu un saņēma uzaicinājumu piedalīties konkursa JAUNAIS AUTOMEHĀNIĶIS 2017 starptautiskajā finālā, kas norisināsies Polijā.

Apsveicam Tomu Vanagu ar panākumu un izsakām pateicību Edgaram Geisleram un pārējiem RVT Auto nodaļas skolotājiem par Toma sagatavošanu nopietnajām sacensībām. Gandarījumu dod atziņa, ka Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi jau trešo gadu pēc kārtas izcīna kādu no godalgotajām vietām šajā prestižajā jauno automehāniķu konkursā!

auto2017

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit

Rīgas Valsts tehnikuma Praktisko mācību centrā 2017. gada 1. un 2. martā notika seminārs – meistarklase, kuru organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Daugavpils būvniecības tehnikuma Auto nodaļu. Eiropas Savienības atbalstītas izglītības programmas tēma šoreiz bija “Dīzeļmotoru jaudas paaugstināšana”.
Rīgas Valsts tehnikuma Auto nodaļa nodrošināja telpas un semināra – meistarklases dienaskārtību tehniskajā centrā. Semināra dalībnieki bija kupli pārstāvēti no Kuldīgas un Jelgavas tehnikumiem, kā arī no Priekuļiem. Seminārs divu dienu laikā deva gan teorētisku, gan arī praktisku ieskatu dīzeļmotora jaudas paaugstināšanā.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

auto

2017. gada 10. janvārī PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Auto nodaļas audzēkņiem bija dota lieliska iespēja apliecināt savas iemaņas un prasmes profesionālās meistarības konkursā “Riepu montāža - 2017”, kas notika A/S WESS K. Ulmaņa gatvē 125. Konkurss noritēja maksimāli pietuvināti darba vides apstākļiem un atbilstošiem kritērijiem.

Konkursā piedalījās 6 komandas, kuras pārstāvēja Rīgas Valsts tehnikuma otro kursu, kā arī Krāslavas teritoriālo struktūrvienību. Konkursa disciplīnās veiksmīgāki bija Edgars Galkins un Armands Eglītis no grupas A2-2. Viņi izcīnīja 1. vietu, 2. vieta Jorenam Junkulim un Reinim Livmanim no grupas A2-1. 3. vietā pārliecinoši ierindojās 2. kursa audzēkņi Vladimirs Cvetkovs un Markuss Bušs. Arī Krāslavas jaunieši nepalika bez panākumiem. Individuālajā vērtējumā 1. vietu ieguva 2. kursa AV2grupas audzēknis   Oļģerts Dubra. Sacensībās piedalījās arī auto virsbūvju remontatslēdznieka kvalifikācijas  audzēkņi Nikita Prašmuts un Sandris Lavniks no Krāslavas teritoriālās struktūrvienības, kā arī grupas A2-2 otrā komanda Ričards Bille un Juris Ziediņš. Jaunieši parādīja atzīstamu sniegumu un ieguva nenovērtējamu pieredzi reālā darba vidē.

Konkursa noslēgumā godalgotās audzēkņu komandas saņēma balvas, kuras bija sarūpējuši A/S WESS pārstāvji, kā arī Rīgas Valsts tehnikuma Audzēkņu servisa nodaļas vadītāja Solveiga Keistere Krāslavas komandai piešķīra apliecinājumu par kartinga saņemšanu 2017.  gada „LMT Autosporta akadēmijas” sacensībām.

Paldies darba devējiem A/S WESS un personīgi Jurijam Šestakovam par doto iespēju un atbalstu profesionālās izglītības attīstībā. Liels paldies direktora vietniecei profesionālās izglītības jomā Ingai Šikovai, Auto nodaļas metodiķim Andrejam Stūrim, Krāslavas teritoriālās struktūrvienības vadītājam Aivaram Andžānam, skolotājiem Romualdam Rimjanam, Gintam Spruncim un Guntaram Jeminejam par jauniešu atbalstu un sagatavošanu konkursam! 

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Latvijas Reitingi