PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Lai paplašinātu Latvijas skolēnu zināšanas par Eiropas Savienību (ES), ir atjaunots mācību līdzeklis „Iepazīsti Eiropas Savienību un izmanto savas iespējas”. Tā mērķis - ES jautājumu plašāka integrācija vispārējās izglītības mācību saturā, pilnveidojot un paplašinot gan skolēnu, gan arī skolotāju zināšanas par ES. 
 
Mācību materiāls Latvijas skolām nosūtīts šodien, 25. Maijā. Tas ir pieejams ikvienam arī www.es.gov.lv lapā:
www.es.gov.lv/es-informacijas-sniedzeji/eiropa-skolas/macies-par-es/macibu-lidzekla-iepazisti-eiropas-savienibu-un-izmanto-savas-iespejas
 
Tas ir pilnveidots izdevums, ko ieteicams izmantot vispārējā izglītībā dažādu mācību priekšmetu mācību stundās, tostarp Sociālās zinībasLatvijas un pasaules vēsture,Politika un tiesības. To iespējams izmantot arī citu mācību priekšmetu un klases stundās.
 
Mācību materiāls sagatavots dažādām klašu grupām: 1. - 3.klases, 4. - 6.klases, 7. - 9. klases un 10. – 12.klases. Līdz ar to jautājumi par ES ir izklāstīti attiecīgā vecuma skolēniem piemērotā un saistošā valodā. Mācību materiāliem piešķirta arī jauna vizuālā identitāte, kas atvieglo skolēnu uztveri. Savukārt  iekļautie uzziņas materiāli un video ļauj skolēniem vieglāk uztvert jaunas zināšanas.

Valsts izglītības satura centra Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vecākā referente un viena no mācību līdzekļa autorēm Sandra Falka uzsver: „Mācību līdzekļa prezentācijās iekļauts daudzveidīgs un plašs tēmu loks, piemēram, ES vēsture un Latvijas ceļš uz ES, ES institūcijas un lēmumu pieņemšana, piedāvātās iespējas jauniešiem, tiesības, vides un klimata pārmaiņas. Prezentācijas ir viegli uztveramas un interesantas, jo tajās iekļauti dažādi interaktīvi materiāli. Piemēram, video sižetu satura daudzveidība dod iespēju pedagogiem izmantot dažādas mācību metodes un paņēmienus.”

Šonedēļ Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā un Valmierā notiks mācību semināri skolotājiem. Lekcijas pasniegs mācību līdzekļa autores - Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda valdes priekšsēdētāja Liesma Ose un Valsts izglītības satura centra Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vecākā referente Sandra Falka. Viņas pastāstīs, kā iespējami interesantākā veidā skolēniem nodot zināšanas par ES.
 
Mācību līdzeklis par ES tika izveidots jau 2010.gadā, taču šogad šis materiāls ir atjaunots un pilnveidots, lai Latvijas izglītības iestādes to varētu izmantot mācību stundās, izglītojot skolēnus par ES. Mācību līdzeklis paredzēts pamatskolas un vidusskolas skolēnu auditorijai.
Mācību materiāls tapis sadarbībā ar Valsts kanceleju, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu, Ārlietu ministriju, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.
 
 
Papildu informācija:
Zane Ieviņa
SIA „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Mob.tālr.: 20283764
Tālr.: 67812241
 

Latvijas Reitingi