PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2017. gada 12. un 13. maijā Latvijas Universitātē (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas iela 1) notiks starptautiska ATEE pavasara konference 2017: “Inovācijas, tehnoloģijas un pētījumi izglītībā”.

Konference tiek organizēta Eiropas skolotāju izglītības asociācijas (ATEE) un Erasmus+ projekta “Robotikas izmantošana intervencei skolas neveiksmes un agrīnas izglītības pamešanas mazināšanai (ROBOESL)” ietvaros un dalībai tiek aicināti dažādu nozaru pedagogi, kas pārstāv pirmsskolu, skolu, augstākās izglītības iestādes, interešu izglītības iestādes, izglītības pārvaldes, pētniecības institūtus, kā arī studenti, vecāki un citi interesenti.

Konferencē būs iespēja visiem kopā diskutēt par mūsdienīgi kvalitatīvu izglītību, inovatīvām idejām pedagoģijā, tehnoloģiju vietu un lomu izglītības procesā un pētnieciskajiem izaicinājumiem, lai izvērtētu inovāciju ietekmi uz dažādu kompetenču attīstību. Tehnoloģiskās un pedagoģiskās inovācijas ir kā palīgs pedagogiem, lai dalītos ar labo praksi, attīstītu mācīšanās platformas, veicinātu mediju pratību, mainītu sadarbības formas un realitātē nodrošinātu mācību procesu, kura centrā ir bērni, jaunieši un pieaugušie.

Konference tiek organizēta Erasmus+ projekta “Robotikas izmantošana intervencei skolas neveiksmes un agrīnas izglītības pamešanas mazināšanai” ietvaros, tāpēc īpaša vērība tiks pievērsta robotikai, tās izmantošanai mācību procesā. Par robotikas īstenošanu mācību procesā savā pieredzē dalīsies vairāku skolu pedagogi un pētnieki no Grieķijas, Itālijas, Turcijas, Norvēģijas un Latvijas.

Dalība konferencē klausītāja statusā ir bezmaksas un apakšsekcijā “Robotikas izmantošanas iespējas izglītības procesā” tiks nodrošināta sinhronā tulkošana no angļu uz latviešu valodu, kā arī konferences apmeklējuma apliecinājumā tiks norādītas dalības stundas.

Konferencē ir iespējams uzstāties ar idejām par robotikas izmantošanu mācību procesā un īsu tēžu kopsavilkumu lūgums nosūtīt līdz 15.aprīlim. Pieteikšanās klausītāja statusā konferences “Robotikas izmantošanas iespējas izglītības procesā” apakšsekcijā līdz 30. aprīlim.

                                                   

Konference

     „Kompetences izglītība risinājumi, iespējas”

Rīga, 2016. GADA 16. novembris

Organizātori:

PIKC „Rīgas VALSTS tehnikums”, latvijas Izglītības fonds

Jautājuma nostādneS.

Kompetence  - indivīda spēja izmantot zināšanas, prasmes un attieksme, lai risinot problēmas sasniegtu mērķi mainīgās dzīves situācijās.

Izglītības iestādei jāveido pārēju no sākotnējām kompetencēm uz pamatkompetencēm un metakompetencēm.

Pedagoģiskajos procesos ir jāakcentē līdztiesīga skolotāja un skolēna sadarbība, kurā pilnveidojas skolēna kompetence vienlaikus ar skolotāja kompetenci.
Nozīmīga ir motivācijas loma kompetences izglītībā.

Profesionālai kompetencei jāpastāv mijiedarbība ar personības un sociālo kompetenci.

Kompetences izglītībā nozīmīga ir pedagoga profesionālā kompetence.

Starpnozaru kompetences (digitālās, pilsoniskās un uzņēmējdarbības kompetences) jāsaista ar  atsevišķiem  mācību  priekšmetu kompetencēm.

norises vieta: PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” Rīgā,

Kr. Valdemāra ielā 1c

konferences DARBA FORMātS:ziņojumi – ilgums līdz 30 minūtēm, 5 minūtes no laika atvēlot diskusijai. Pēc katra ziņojuma jautājumi un debates.

Pieteikties konferencei iespējams, aizpildot pieteikuma veidlapu un nosūtot to pa e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ne vēlāk kā līdz 2016. gada 20. oktobrim.

prezENtācijas (Power Point, ar īsu anotāciju) Iesniegšanas termiņš līdz 2016. gada 5.novembrim

KONFERENCES NORISES KĀRTĪBA

09.30 - 10.00  Reģistrācija

10.00 - 10.15  Konferences atklāšana

10.15 -.12.15  Ziņojumi

12.15 - 12.45  Pusdienas pārtraukums

12.45 - 14.45  Ziņojumi

14.45 - 15.00  Konferences noslēgums

Rīgas Valsts tehnikums sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Valsts izglītības attīstības aģentūru organizē konferenci jauniešiem „Mana personīgā izaugsme izglītības iestādē un praksē”

26.feburārī izstādes „SKOLA 2016 ” ietvaros no 12:30 līdz 16:30 tiek organizēta konference, kurā jauniešiem būs iespēja izzināt daudzus interesējošus jautājumus.

Ķīpsalas iela 8, Rīga.

 

MANA PERSONĪGĀ IZAUGSME 12:30 - 14:00 
Konferences sākumdaļā  tu varēsi vairāk uzzināt par karjeru. Nozares speciālisti iepazīstinās ar savu pieredzi un iespējām karjeras veidošanā. Neizpaliks dažādi konkursi ar balvu fondu!

 

MĒRĶTIECĪGA MĀCĪŠANĀS 14:00 -15:00 
Šajā sadaļā varēsi vairāk uzzināt par mērķtiecību un par to, ko tu vari darīt jau šodien, lai veidotu veiksmīgu karjeru. Klātesošos uzrunās Latvijas veiksminieki.

 

JAUNIETIS DARBA TIRGŪ 15:00 - 16:30
Konferences noslēguma sadaļā tev būs iespēja tikties ar darba devējiem, lai  uzzinātu ne tikai to,  kas interesē darba devējus, bet arī to, cik svarīgs ir tavs pirmais iespaids pirmajā tikšanās reizē ar potenciālo darba devēju. Piedāvājumā neizpaliks  “Ātrie randiņi ar darba devējiem”.

 

PEITEIKŠANĀS ANKETU VAR AIZPILDĪT ŠEIT.

Nokļūt var:

no centra līdz pieturai "Preses nams":
trolejbusi 5, 9, 12, 25 autobusi 13, 30, 37, 41, 53, 57 mikroautobusi 236, 237, 241
no Abrenes ielas līdz pieturām "Rīgas Tehniskā universitāte" vai "Kaiju iela"
autobuss 57
virzienā uz centru līdz pieturai "Preses nams":
trolejbusi 5, 12, 25 autobusi 13, 30, 37, 41, 53, 57 mikroautobusi 236, 237, 241

Ja ir kādi jautājumi par konferenci, droši sazinieties ar konferences  koordinātori Rebeku Sīli ,  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Konferenci organizēja PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” un Nodibinājums „Latvijas Izglītības fonds” 2015.gada 14.oktobrī. Tajā piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas speciālisti, Valsts izglītība satura centra, nozaru ekspertu padomju, uzņēmumu asociāciju pārstāvji, augstskolu docētāji, profesionālo izglītības iestāžu vadītāji un pedagogi.

Nostādne: Latvijas valsts ekonomikas attīstību un iedzīvotāju dzīves kvalitātes izaugsmi var nodrošināt kompetenti speciālisti, kas dzīves garumā attīsta

Lai paplašinātu Latvijas skolēnu zināšanas par Eiropas Savienību (ES), ir atjaunots mācību līdzeklis „Iepazīsti Eiropas Savienību un izmanto savas iespējas”. Tā mērķis - ES jautājumu plašāka integrācija vispārējās izglītības mācību saturā, pilnveidojot un paplašinot gan skolēnu, gan arī skolotāju zināšanas par ES. 
 
Mācību materiāls Latvijas skolām nosūtīts šodien, 25. Maijā. Tas ir pieejams ikvienam arī www.es.gov.lv lapā:

 

Konference

     „Karjeras iespējas profesionālajā izglītībā”  

Rīga, 2015. gada 14. oktobris

 

Organizatori:

PIKC „Rīgas Valsts tehnikums”, Latvijas Izglītības fonds

 

Problēmas nostādne:

1. jauniešiem problēmas var rasties pēc iestāšanās profesionālās izglītības iestādē, konstatējot savu vēlmju neatbilstību piedāvājumam, tās var būt arī finansiāla, garīga un sociāla rakstura problēmas;

2. uzsākot mācības, audzēkņiem nepieciešama palīdzība adaptēties jaunajā vidē, lai ātrāk

Latvijas Reitingi