PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

sept20171

2017. gada 1. septembris Rīgas Valsts tehnikumā iesākās kā jau vienmēr svinīgi. Svētbrīdis Rīgas Domā pulcināja kuplu audzēkņu un pedagogu pulku. Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš (kurš pats ir kādreizējais Rīgas Valsts tehnikuma absolvents) noturēja īsu dievkalpojumu un novēlēja visiem klātesošajiem svētīgu mācību gadu.

Pēc svētbrīža Rīgas Domā visi devās atpakaļ uz  Rīgas Valsts tehnikuma telpām  Te tehnikuma 2., 3. un 4. kursa audzēkņiem tika  noturēta pirmā audzināšanas stunda.  Sākot no  plkst. 11.30, tehnikuma pagalmā valdīja liela rosība. Visu tehnikuma nodaļu audzēkņi ieņēma paredzētās vietas ap stāvlaukumā izveidoto skatuvi.

Plkst. 12.00 sākās svinīgais pasākums par godu Zinību dienai. Uz skatuves tika aicināta Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga, direktora vietniece mācību darba organizācijā Dace Rozenblate, direktora vietniece darba vidē balstītas un mūžizglītības jomā Inga Šikova, direktora vietnieks izglītības attīstības jomā Ilgvars Forands, Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras Latvijā pārstāvis un A/S “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētāja vietnieksSebastians Grēblinghofs, Latvijas darba devēju konfederācijas pārstāvis un Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas padomes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš un Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta vecākā eksperte profesionālās izglītības jomā Ilze Buligina.

Pēc RVT direktores Dagnijas Vanagas uzrunas un apsveikuma Zinību dienā, direktora vietniece mācību darba organizācijā Dace Rozenblate nolasīja Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces apsveikumu tehnikuma audzēkņiem un skolotājiem jaunajā mācību gadā. Uz svinīgo pasākumu sanākušos  uzrunāja gan Sebastians Grēblinghofs, gan Vilnis Rantiņš, gan Ilze Buligina. Pēc aicināto viesu uzrunām uz skatuves tika aicināti arī visu tehnikuma nodaļu vadītāji. Sekoja neliels koncerts, kuru bija sarūpējis RVT himnas mūzikas autors Māris Lasmanis. Viņš uz klavierēm pavadīja jauno Latvijas Nacionālās operas mākslinieci Lieni Vējiņu, kura nodziedāja trīs Māra Lasmaņa komponētas dziesmas.

2017sept1

2017sept2

2017sept3

2017sept4

2017sept5

 

Cienījamie skolēni, godātie pedagogi, mācībspēki un bērnu vecāki!

1.septembris – Zinību diena – ir svētki pirms jaunā darba cēliena. Jaunais mācību gads sākas ar atkalsatikšanās prieku, ar cerībām un jaunu apņemšanos sasniegt iecerēto.

Zināšanas un prasmes, ko sniedz izglītības iespējas, ir mūsu valsts un katra paša veiksmes, izaugsmes un labklājības pamats.

Skolēniem novēlu ticēt, ka šķietami neiespējamais ir iespējams. Neklausīties

Cik tā bija neaizmirstama pieredze!... Šādu teikumu varēja teikt daudzi pēc sava pavādītā laika projektā ‘’Do what you love’’ .

No 7.augusta līdz 13.augustam PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” struktūrvienībā  Laidzē norisinājās ERASMUS+  projekts ’’Do what you love’’. Projektu organizēja biedrība ’’Jauniešu Kustībai’’ sadarbībā ar PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”.  Projektā piedalījās pārstāvji no Maķedonijas, Latvijas un Igaunijas.  ’’Do what you love’’ projekta mērķis bija motivēt jaunus cilvēkus attīstīt, izzināt savus talantus un iespējas.  Daudzi jaunieši nav pārliecināti paši par sevi. Viņiem nav vēlēšanās attīstīt savas prasmes, daži pat nezin, kas viņiem patīk un ko viņi vēlas sasniegt.  Šī projekta galvenā doma  bija uzlabot jauniešu lēmumus, pilnveidot sevi kā personības un saprast karjeras būtību. Katru dienu jaunieši darīja kaut ko jaunu, kas viņiem palīdzēja iepazīt sevi un pārējos. Šīs nedēļas laikā tika izspēlētas dažādas lomu spēles, simulācijas, notika radošās darbnīcas, āra aktivitātes un citas aktivitātes. Ļoti interesanti bija nacionālie vakari, kad katra tauta iepazīstināja ar savām tradīcijām, dejām un ēdienu. Bija ļoti pārsteidzoši iepazīt citu tautu kultūru, dažādo mentalitāti un tradīcijas, kādas katrs piekopjam.

Latvijas Reitingi