PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

tn sapulce2017

seciba2017

keduballite2017

adaptacijaspasakums2017

sept20171

2017. gada 1. septembris Rīgas Valsts tehnikumā iesākās kā jau vienmēr svinīgi. Svētbrīdis Rīgas Domā pulcināja kuplu audzēkņu un pedagogu pulku. Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš (kurš pats ir kādreizējais Rīgas Valsts tehnikuma absolvents) noturēja īsu dievkalpojumu un novēlēja visiem klātesošajiem svētīgu mācību gadu.

Pēc svētbrīža Rīgas Domā visi devās atpakaļ uz  Rīgas Valsts tehnikuma telpām  Te tehnikuma 2., 3. un 4. kursa audzēkņiem tika  noturēta pirmā audzināšanas stunda.  Sākot no  plkst. 11.30, tehnikuma pagalmā valdīja liela rosība. Visu tehnikuma nodaļu audzēkņi ieņēma paredzētās vietas ap stāvlaukumā izveidoto skatuvi.

Plkst. 12.00 sākās svinīgais pasākums par godu Zinību dienai. Uz skatuves tika aicināta Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga, direktora vietniece mācību darba organizācijā Dace Rozenblate, direktora vietniece darba vidē balstītas un mūžizglītības jomā Inga Šikova, direktora vietnieks izglītības attīstības jomā Ilgvars Forands, Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras Latvijā pārstāvis un A/S “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētāja vietnieksSebastians Grēblinghofs, Latvijas darba devēju konfederācijas pārstāvis un Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas padomes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš un Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta vecākā eksperte profesionālās izglītības jomā Ilze Buligina.

Pēc RVT direktores Dagnijas Vanagas uzrunas un apsveikuma Zinību dienā, direktora vietniece mācību darba organizācijā Dace Rozenblate nolasīja Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces apsveikumu tehnikuma audzēkņiem un skolotājiem jaunajā mācību gadā. Uz svinīgo pasākumu sanākušos  uzrunāja gan Sebastians Grēblinghofs, gan Vilnis Rantiņš, gan Ilze Buligina. Pēc aicināto viesu uzrunām uz skatuves tika aicināti arī visu tehnikuma nodaļu vadītāji. Sekoja neliels koncerts, kuru bija sarūpējis RVT himnas mūzikas autors Māris Lasmanis. Viņš uz klavierēm pavadīja jauno Latvijas Nacionālās operas mākslinieci Lieni Vējiņu, kura nodziedāja trīs Māra Lasmaņa komponētas dziesmas.

Latvijas Reitingi