PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2019. gada 8. martā Rīgas Valsts tehnikuma 3. kursu audzēkņiem bija brīnišķīga iespēja tikties ar Groningenas Universitātes (Nīderlande) studenti L. Baldiņu pasākumā „Darba intervija: kas? ko? kā? kāpēc?” Audzēkņi guva ļoti noderīgas zināšanas un praktiskus padomus, kā labāk veidot CV un motivācijas vēstuli, kā izturēties darba intervijas laikā.

Tikšanās notika pozitīvā un nepiespiestā gaisotnē. Audzēkņiem bija iespēja rast atbildes uz daudziem jautājumiem, kas

Tuvojoties RVT 100 gadei, lai stiprinātu saikni starp esošajiem tehnikuma audzēkņiem un absolventiem, Karjeras konsultante S.Keistere sadarbībā ar latviešu valodas metodiskās komisijas vadītāju D.Ziediņu oktobra mēnesī organizēja profesionāli orientētu mācību ekskursiju Datorikas, Komercdarbības, Enerģētikas un Mašīnbūves nodaļu audzēkņiem uz uzņēmumu ''SIA DAYTON''. Karjeras atbalsta pasākumu plāna ietvaros šāda veida ekskursijas plānots organizēt regulāri.

SIA “Dayton" darbības nozares ir tirdzniecības, ēdināšanas iekārtas, dzesēšanas un saldēšanas iekārtas. Šajā uzņēmumā strādā vairāk nekā 10 tehnikuma absolventi, ar kuriem tikās esošie audzēkņi Paula Budze (B3), Samanta Švalkovska (B3), Niks Kozlovs (D32), Aleksis Plāts (D32), Agris Gavars (M3), Rolands Stepanovičs (M3), Kristaps Aleksandrovs (E2-1), Reinis Pastars (E2-1).

Tikšanās laikā jaunieši iepazinās ar uzņēmuma vadību Latvijā, darba vidi un intervēja sev tuvas profesijas pārstāvi-absolventu.

Paldies uzņēmuma vadītājam Agrim Stukānam, servisa nodaļas vadītājam Aivaram Linkevičam. Ceram turpināt veiksmīgi uzsākto sadarbību.

Intervijas skatīt šeit.

tn dayton

31. oktobrī Eiropas profesionālo prasmju nedēļas ietvaros norisinājās Profesionālās izglītības audzēkņu forums "Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā", kuru organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Profesionālās izglītības biedrību.

Forumu atklāja Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un tika organizētas divas paneļdiskusijas "Kāda ir mūsdienīga profesionālā izglītība” un "Karjera un

vs

Latvijas Reitingi