PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

 

Divu dienu garumā no 23. līdz 24. janvārim, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss “Biznesa Kanvu izaicinājums (Business Canvas Challenge)”, kurā piedalījās audzēkņi no visas Latvijas.

No PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Komercdarbības nodaļas, izglītības programmas “Komercpakalpojumu darbinieks” konkursā piedalījās skolotāja Lāsma Balceraite un trīs audzēknes – Viktorija Jeršova, Diāna Anastasija Mahņova un Jeļizaveta Kuzņecova no GK2-1 grupas. Audzēkņiem bija jāsagatavo mājas darbs par tematu “Iespējamā inovācija jūsu pilsētvides uzlabošanai”.

Pirmā konkursa diena vairāk bija veltīta konkursantu izglītošanai un iedvesmošanai, tāpēc par to, kā top idejas, ar kādiem izaicinājumiem nākas saskarties, veidojot savu uzņēmumu, un kas ir svarīgākais, lai spētu ideju padarīt par gatavu produktu, pastāstīja uzņēmuma “InPass” vadītājs Raivis Ekšteins, “Windcut Barber Shop” līdzvadītājs Elgars Roga un “Coworking Liepāja” līdzdibinātājs un Kurzemes Biznesa inkubatora vadītājs Intars Zēns.

Nākamajā dienā ar iedvesmojošu lekciju “Prezentācija pārdošanas procesā” uzstājās Kurzemes reģionālās filiāles vadītāja ERGO Latvija AAS un ERGO Life Insurance SE Latvijas filiālē Sandra Dreiberga. Pēc iedvesmojošās lekcijas konkursanti devās uz savām darba vietām, lai izstrādātu biznesa ideju biznesa kanvas modelī. Dienas noslēgumā konkursanti savas biznesa idejas prezentēja komisijai, kuri arī noteica konkursa uzvarētājus.

 

Pirmā vieta – jauktā komanda:

Amanda Andersone (Ogres tehnikums);

Ieva Līga Kajaka (Rīgas tirdzniecības profesionālā vidusskola);

Oļegs Jaunošāns (Rīgas tirdzniecības profesionālā vidusskola).

Otrā vieta – jauktā komanda:

Kristiāna Bruvere (Rīgas Stila un modes tehnikums);

Arīna Ozerska (PIKC Daugavpils tehnikums);

Laine Nansija Krēta (PIKC Kuldīgas tehnikums).

Trešā vieta – jauktā komanda:

Ieva Sudraba (PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”);

Diāna Anastasija Mahņova (PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”);

Paula Bokāne (Jēkabpils Agrobiznesa koledža).

Paralēli konkursam tehnikumā norisinājās ESF projekta „Profesionālās izglītības iestāžu efektīva pārvaldība un personāla kompetences pilnveide” (Vienošanās Nr. 8.5.3.0/16/I/001) Profesionālās izglītības iestāžu UZŅĒMĒJDARBĪBAS, FINANŠU, GRĀMATVEDĪBAS, ADMINISTRĒŠANAS nozares pedagogu un prakšu vadītāju praktiskās darbības seminārs ar laikmetīgu tematisko ievirzi:

1. Ne soli bez mārketinga! Modernā mārketinga attīstības virzieni. Veiksmīga biznesa pamats - informācija par tirgu. Konkurence – stimuli attīstībai. Kā mūsdienās sadraudzēties un attīstīties ar patērētāju? Iegūt un noturēt patērētāju. Pats sev mārketinga speciālists! Kā veidot komunikāciju ar mērķauditoriju? Uz šiem jautājumiem atbildes sniedza augstskolas Turība lektore Dr.oec. Iveta Liniņa.

2. Scenāriju metode biznesa plānošanā – veids kā sekmēt uzņēmējdarbību veicinošus pasākumus un pieaugušo izglītības īstenošanu profesionālajā izglītībā, nodarbību vadīja lektore Mg. soc. Anita Kundrāte.

Konkursa atbalstītāji: SIA “Biznesa augstskola Turība”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, biedrība Business HUB Liepāja, Liepājas pilsētas Dome, SIA “INSER IT”, SIA Kurzemes Biznesa inkubators, AS Citadele banka, AS Balta, Liepājas Teātris, Liepājas olimpiskais centrs., LSEZ u.c.

Paldies PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” par uzņemšanu!

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Rakstu sagatavoja

Lāsma Balceraite,

Komerczinību un ekonomikas

vispārizglītojošo un profesionālo mācību priekšmetu

skolotāju metodiskās komisijas vadītāja

Latvijas Reitingi