PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

korisradi

RVT vokālais ansamblis „Dziedošie” 2018. gada 28. aprīlī piedalījās konkursā „Radi, rādi, raidi”, kuru organizēja Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikums. Pasākums bija interesants – dalībnieki dziedāja, dejoja – izpaudās visdažādāko žanru interešu izglītības jomās. Ansamblis “Dziedošie” – dziedāja un spēlēja. Ansambļa sastāvā konkursā dziedāja  RVT audzēkņi Jeļizaveta Kuzņecova,  Samanta Vilmane,  Sanita Motuže, Arnita Zariņa un Valerijs Vitenijs, bet  kahona instrumentu spēlēja Toms Bude.  Ansamblis uzstājās daudzveidīgi un apjomīgi  – startēja gan kā individuālie izpildītāji (5 atsevišķi solisti), gan meiteņu vokālais ansamblis, gan jauktais vokālais ansamblis – kopā ar 14 dziesmām konkursā un vēl 2 – svētku kopkoncertā. „Dziedošie” bija ilgi un pamatīgi pilnveidojušies vokālajās nodarbībās un arī apdziedājuši programmu  - Rīgas Neredzīgo pansionātā (26. aprīlī) un grāmatas „Brūveri brūvē” atvēršanas svētkos Stopiņu pagastā (27. aprīlī).

Par konkursa spilgtākajām mākslinieciskām veiksmēm kļuva  meiteņu solo dziedājums Māra Lasmaņa komponētajās  dziesmās „Blūzs bārajiem kaķiem” (Pētera Brūvera vārdi), „Ienirsti, dzirdēsi soļus” (Klāva Elsberga vārdi) un „Ak, lai mana sirds” (Valdemāra Damberga vārdi), tomēr par Mūzikas dienas neaizmirstamāko  notikumu kļuva ansambļa muzicēšana kopā ar komponistu Uldi Marhileviču pie klavierēm,  dziedot brīnišķīgo dziesmu  ar Ārijas Elksnes vārdiem „Lūgums”, kā arī dziedāšana kopkorī  diriģenta Inta Teterovska vadībā.

Skaistās, jaunu  iespaidu (klausījāmies citu dalībnieku sniegumu; bija arī pastaiga pa pilsētu, Ventas rumbas apmeklējums) piesātinātās dienas noslēgumā žūrijas komisijas priekšsēdētājs Aldans Milzarājs  uzteica Rīgas Valsts tehnikuma ansambļu un solistu sniegumu, analizējot veiksmes un arī problēmas, par kurām jāpiedomā - mudinot neapstāties pie sasniegtā; uzteica arī repertuāru, kas bija jauns un ko bijis interesanti  klausīties. Atzinīgi novērtēts tika  vokālās pedagoģes Laimas Lasmanes profesionālais, saudzīgais darbs ar vokālistu balsīm. Visbeidzot – liels gandarījums par iespēto, dziesmots mājupceļš, pats notikums kā laba ierosme nākamajai lielajai iecerei – RVT mūzikas albuma ieskaņojumam!  Liels ansambļa vadītāju paldies RVT vadībai par atbalstu, visiem mūsu  audzēkņiem – mūzikas mīļiem - ansambļa „Dziedošie” dalībniekiem par atsaucību un mūzikas mīlestību. Priecājoties, kā uzplaukst Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņu radošie talanti,  aicinām mūsu muzikālajai kopai pievienoties jaunus dalībniekus! 

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

Latvijas Reitingi