PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

No 10. - 11. maijam Malnavas koledžā norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu biznesa plānu konkursa fināls. Konkursa devīze - „Es varu un daru!”.

bp20181111

Konkursa finālā sacentās tie 15 labākie biznesa plānu autori, kuri izturēja konkursa atlases 2. kārtu. Konkursā piedalījās profesionālās izglītības iestādes - Jēkabpils Agrobiznesa koledža, Malnavas koledža, PIKC Ogres tehnikums, PIKC Priekuļu tehnikums, PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”, PIKC Saldus tehnikums, PIKC Valmieras tehnikums, Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola un SIA Bulduru Dārzkopības vidusskola.

Kopā ar citu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, arī PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Komercdarbības nodaļas GK3-1 grupas audzēkņi Arnita Zariņa un Rihards Urbēns un Enerģētikas nodaļas E3 grupas audzēknis Edmunds Mošenkovs ieguva tiesības prezentēt žūrijas komisijai sava nākotnes biznesa idejas attīstības redzējumu.

Pirmajā konkursa dienā jauniešiem bija iespēja iepazīties ar uzņēmējiem un uzņēmumiem - SIA “Latgales dārzeņu loģistika”, “Jāņa Šicāna piemājas saimniecība”, picērija „Astotais rajons”.

Visiem konkursa finālistiem bija interesantas idejas un konkursantiem bija jāsniedz atbildes žūrijas komisijai, lai pierādītu, ka tieši viņu ideja ir tā, kuru var realizēt šodienas tirgū un ka tajā var droši investēt. Tāpēc ir liels prieks, ka šajā spraigajā sacensībā ir uzvarējis mūsu tehnikuma audzēknis Edmunds Mošenkovs. Savukārt otra biznesa plāna autori - Arnita Zariņa un Rihards Urbēns ieguva 6.vietu.

1. vietu ieguva PIKC “Rīgas Valsts tehnikuma” audzēknis Edmunds Mošenkovs ar biznesa ideju par gaismas ķermeņu izvietošanu uz fasādes pasākuma laikā.

2. vietu ieguva PIKC „Saldus tehnikums” audzēkne Kima Baldere-Sildedze ar biznesa ideju par personalizētajām rokas aprocēm (ar identifikācijas datiem par personu).

3. vietu ieguva PIKC „Valmieras tehnikums” audzēkņi Mairita Anna Vilka un Klāvs Kramēns ar biznesa ideju par dzīvnieku barību ražošanu.

Paldies Malnavas koledžas kolektīvam un audzēkņiem par sirsnīgo uzņemšanu! Paldies skolotājiem, kuri audzēkņus sagatavoja konkursam – Lāsmai Balceraitei, Rebekai Grīnfeldei un Ievai Serjakovai, īpašs paldies skolotājam Atim Papinam par ieguldījumu un atbalstu Edmunda Mošenkova darba tapšanā!

bp20182222

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Komercdarbības nodaļas skolotāja Lāsma Balceraite

 

Latvijas Reitingi