PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

sk20182

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” izstādē „SKOLA 2018” apmeklētājus un interesentus visu trīs dienu garumā priecēja ar atraktīvu un iedvesmojoši iekārtotu stendu. Stendā ikviens varēja iepazīties ar RVT piedāvātajām izglītības programmām. Audzēkņi piedalījās un radoši prezentēja izglītības iespējas tehnikumā, kā arī bija iespēja padiskutēt ar pedagogiem. Izstādes apmeklētāji sīkāk uzzināja par mācību procesu tehnikumā un iepazinās ar dzīvi tehnikumā audzēkņu pašpārvaldes skatījumā. Tie, kas vēlējās, varēja nofotografēties un tūlīt pat saņemt fotogrāfijas ar RVT logo uz grāmatzīmes.

Izstādes pirmajā dienā plkst. 10.15 notika izstādes “SKOLA 2018” svinīga atklāšana, kurā uzrunas dalībniekiem un apmeklētājiem teica BT1 ģenerāldirektors Viesturs Tīle, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, projekta SKOLA vadītājs Valts Girgensons, Latvijas universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis un Rīgas Stradiņa universitātes rektors Aigars Pētersons.

23. februārī izstādes „SKOLA 2018” ietvarosRīgas Valsts tehnikums organizēja konferenci jauniešiem „Esi līderis”. Tajā jauniešus uzrunāja jauni cilvēki, kuri savā dzīvē ar neatlaidīgu darbu ir sasnieguši vērā ņemamus panākumus.

Sanākušos klausītājus uzrunāja RVT absolvents, SIA “Dizaina mednieks” dibinātājs un vadītājs, students Salamans Ļemantovičs, dizaina uzņēmuma “PIPARMĒTRA” izveidotājas - Rebeka Liepiņa un Līga Rīga, jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2017 titula "Best of Nation" ieguvēja – Katrīna Elizabete Sīle, RVT skolotājs un Rīgas domes deputāts Oskars Putniņš, RVT absolvents, sportists, daudzkārtējs Latvijas un Baltijas čempions moto triālā Andris Grīnfelds, RVT absolvents, RVT Audzēkņu pašpārvaldes biedrs, uzņēmuma "Uguns pica" īpašnieks Edgars Kalniņš, RVT 4. kursa audzēknis, biedrības "Jauniešu kustībai" vadītājs Rihards Krūmiņš. Konferences klausītājiem bija iespēja arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par veiksmīgas karjeras veidošanu un mērķtiecīgu profesionālo izglītību.

Pēc pārtraukuma, kurā konferences dalībnieki un klausītāji varēja nogaršot picas un baudīt kafiju, sarunu turpināja biedrības “Dzīves kvalitātes studija FunA” pārstāve Inese Matvejeva - Gērena, kura ar jauniešiem apsprieda jautājumus par līderību, lai mudinātu jauniešus dzīvē uzņemties pašiniciatīvu un viņi aktīvi varētu iesaistīties savas karjeras veidošanā. Mūsdienās jaunajai paaudzei nozīmīgi ir izvērtēt un attīstīt savas līderības prasmes, prast pielietot tās izvēlētajā profesijā, kā arī stiprināt neformālās izglītības lomu sabiedrībā.

Ir prieks, ka Rīgas Valsts tehnikums ir kļuvis atpazīstams, par ko liecina pat izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska un ministra biroja vadītāja Anda Geižāna viesošanās tehnikuma stendā.

Noslēgumā lielu paldies izsakām visiem, kas piedalījās, gan tiem, kas uzstājās konferencē, gan konferences organizētājiem un klausītājiem. Īpašs paldies visiem audzēkņiem un skolotājiem, kuri nenogurstoši visu izstādes laiku bija kreatīvi, atvērti un komunikabli, iepazīstinot izstādes apmeklētājus ar mācībām un audzēkņu plašajām aktivitāšu iespējām Rīgas Valsts tehnikumā.

 

sk20181

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

Latvijas Reitingi