PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Divas Rīgas Valsts tehnikuma GL2-1 grupas komandas komerczinību priekšmeta un karjeras izglītības ietvaros pieņēma izaicinājumu un pieteica dalību Banku augstskolas rīkotajā Latvijā lielākajā biznesa simulācijas spēlē Bizness24H 2018, par kuru līdz tam nebija ne mazākā priekšstata. Pirmajā kārtā piedalījās 570 dalībnieku no visas Latvijas. Mūsu skolas vienā komandā startēja Alise Pole, Sintija Pučkova, Jānis Uss, bet otru komandu veidoja puiši Ardis Daniels Bedrītis, Nauris Spuļģis un Roberts Tumšs.
Kā atzina dalībnieki, spēle bija ļoti interesanta un noderīga. Tā norisinājās ne tik ierastā veidā, jo komandu dalībnieki tika izšķirti un līdz ar to bija iemesti vēl vairāk nezināmajā, bet neskatoties uz to, joprojām darbojās kā sākotnējā komanda un cīnījās par kopīgu uzvaru, nezinot savējo situāciju. Spēlē nācās domāt stratēģiski, plānot nākamās darbības, uzminēt konkurentu rīcību, cerēt uz savējo panākumiem, kā arī pieņemt svarīgus lēmumus kā jau biznesā pienākas.
Piedalīšanās sacensībās bija ar absolūtu pluss zīmi, jo kā minēja Alise: “Tas azarts un sajūtas pēc spēles bija neaprakstāmas. Sasummējot kopā katra iegūtos punktus, kā komanda šajā konkursa kārtā izcīnījām 1. vietu. Tas radīja sajūtu, ka mēs kopā tiešām esam stipri, jo izkonkurējām daudzas augsta līmeņa skolas. Bijām uz ļoti pozitīva un neaprakstāma sajūtu viļņa.”
Sintija: Spēles noteikumi sākotnēji likās ļoti sarežģīti, bet sākot spēlēt, sapratām, ka savā būtībā viss ir ļoti vienkārši. Spēles gaitā ir jāspēj domāt līdzi sev, domāt uz priekšu un sekot līdzi arī saviem pretiniekiem un loģiski izdomāt, kādu izvēli vai gājienu veiks viņi. Visa spēle ir balstīta uz loģiku, lai gan daži uzskatīja, ka uz veiksmi, taču tā nav. Es uzskatu, ka šajā spēlē vajadzēja paļauties tikai pašam uz sevi – tieši tāpat kā dzīvē un tā bija ļoti saistīta ar uzņēmējdarbību realitātē; kā tas darbojas, kāda ir konkurentu nozīme un cik daudz tie patiesībā spēj ietekmēt, kas jādara, lai tieši tavs uzņēmums būtu veiksmīgs un ejošs.
Manuprāt, katram, vismaz komercdarbības vai loģistikas studentam, vajadzētu šo izspēlēt, jo tas rada zināmu skaidrību kā tas notiek. Mēs noteikti vēlētos nākamgad piedalīties atkal.”
Man, kā skolotājam ir gandarījums, ka jaunieši ir izpratuši domāšanas, analīzes, izvērtēšanas, sadarbības u.c. prasmju nozīmi un atraduši to pielietošanas veidu, ka nebaidās doties ārpus skolas un parādīt, ka ir konkurētspējīgi ar vidusskolu un ģimnāziju skolēniem. Katra šāda piedalīšanās rada pozitīvas emocijas, aizrauj, ceļ pašapziņu, tādēļ ceru, ka nākošajā gadā būsim daudz kuplākā skaitā pārstāvēti.
Patiesi priecājos par mūsu audzēkņu startu un tehnikuma vārda popularizēšanu, par to, ka nebaidījās, uzdrīkstējās, prieks par secinājumiem un izvērtējumu. Veiksme šoreiz vairāk uzsmaidīja Alisei, Sintijai un Jānim, kuri iekļuva pusfinālā. Tas norisināsies no 1. līdz 2. martam, kad tiks spēlēta simulācijas spēle "Prezidents" un notiks spraiga cīņa, lai noskaidrotu, kuras komandas tiks uz finālu un būs soli tuvāk "Biznesa Guru 2018" titula iegūšanai!

b241

b242
Vēlēsim veiksmi un turēsim īkšķus pusfinālā!
Komerczinību skolotāja Laimrota Surska.

 

 

Latvijas Reitingi