PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

tn IMG 20180125 233114

 24. un 25. janvārī notika profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss un seminārs “Biznesa kanvu izaicinājums”.

Konkursā piedalījās profesionālās izglītības iestādes no visas Latvijas, t.i., PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”, PIKC “Ventspils tehnikums”, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” Valsts SIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”, Ogres Valsts tehnikums, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums.

No PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Komercdarbības nodaļas izglītības programmas “Komercpakalpojumu darbinieks”  piedalījās skolotāja Lāsma Balceraite un trīs audzēkņi:

Mareks Mateušs (grupa GK3-1);

Elīna Fatejeva (grupa GK3-1 );

Linards Andersons (grupa GK1-1).

Audzēkņiem bija jāsagatavo mājas darbs par tēmu “Uzņēmējdarbības vide pārstāvniecības pilsētā”, pēc konkursantu sagatavotajām prezentācijām notika lekcijas.

Lekciju “Making Business Canva” vadīja lektore Dr. oec. Ieva Kalve; lekciju “Uzņēmuma ilgtermiņa darbības noslēpumi!” vadīja uzņēmējs  no SIA “Inreks IT” Raivis Ekšteins; lekciju “LABS PR un pārdošana” vadīja sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Hmiļevskis.

Pirms praktiskā darba uzsākšanas gan visu skolu konkursanti, gan skolotāji un semināra dalībnieki tika izlozes veidā sadalīti komandās. Pēc katras lekcijas gan konkursanti, gan semināra dalībnieki veica savu praktisko darbu, kas sadalījās vairākos blokos, t.i.:

  1. Sadarbība biznesa idejas izstrādei;
  2. Idejas ģenerēšana;
  3. Biznesa idejas izstrāde kanvas modelī, prototipa skices veidošana;
  4. Biznesa kanvas modeļa mentorēšana.

1. vietu ieguva biznesa ideja, kuras mērķis ir popularizēt aktīvu atpūtu, veselīgu dzīvesveidu un par to ziedot sev izvēlētajai organizācijai ar aplikācijas palīdzību “Do&give” . Šajā komandā piedalījās audzēknis Linards Andersons no PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” un audzēkņi no PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma.

2. vietu ieguva biznesa ideja par iekštelpu slēpošanu un snovošanu. Šajā komandā piedalījās audzēkne Elīna Fatejeva no PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” un pa vienam audzēknim no Ogres Valsts tehnikuma un PIKC “Ventspils tehnikums”.

Atzinības rakstu ieguva biznesa ideja par īpašu ceļu kaisīšanas veidu pret slīdēšanu. Šajā komandā piedalījās audzēknis Mareks Mateušs no PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” un pa vienam audzēknim no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma.

Publikāciju sagatavoja Komercdarbības nodaļas skolotāja Lāsma Balceraite.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

Latvijas Reitingi