PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

            PIKC RVT Limbažu teritoriālajā struktūrvienībā  karjeras izglītības programmas ietvaros ir uzsākta sadarbība ar Nodarbinātības valsts aģentūras Limbažu filiāles karjeras konsultanti Ramonu Kočāni. Sadarbība plānota visa  mācību gada garumā, īstenojot dažādas nodarbības skolas audzēkņiem, kas ietver karjeras vadības prasmju apguvi un attīstīšanu, savu interešu un spēju apzināšanos, konkurētspējas paaugstināšanu darba tirgū.

            Pirmajās nodarbībās 16. un 23. janvārī piedalījās GV1-2 grupas meitenes, kuras apgūst grāmatvedības programmu un kurām daļai jau ir gan darba pieredze, gan savi uzņēmumi, līdz ar to varēja veidoties laba un radoša  sadarbība, izmantojot savu esošo pieredzi un zināšanas.  Pateicoties karjeras konsultantes R. Kočānes profesionalitātei un prasmēm, kā arī audzēkņu ieinteresētībai, nodarbības bija ļoti piesātinātas un produktīvas. Pirmā reize vairāk tika orientēta uz sevis apzināšanās aktivitātēm,  piemērotāko profesiju atrašanu ar karjeras testu palīdzību, bet otrajā tika analizēta situācija  darba tirgū,  noskaidrotas šī brīža pieprasītākās un izzūdošās profesijas un sniegta informācija par pieejamo informāciju NVA mājas lapā.  Esam jau vienojušies par nākošo nodarbību, kas  būs orientēta uz darba meklēšanas procesu, kurā tiks apgūtas CV un motivācijas vēstules rakstīšanas metodes.

Tuvākā tikšanās gaidāma jau 6. februārī, kad karjeras plānošanas prasmes apgūs arī  1. kursa audzēkņi.

            Izvērtējot nodarbībās iegūto, meitenes atzīst, ka šādas nodarbības ir ļoti nepieciešamas, jo ļauj atklāt gan sev piemērotākās profesijas, gan darba tirgus tendences pasaulē un Latvijā, kā arī uzzināt par tālākizglītības iespējām arī pēc 25 gadu vecuma sasniegšanas.

 Aira Rudzīte atzīst: “Man šķiet, ka  šīs karjeras konsultācijas bija noderīgas, jo tas vēlreiz deva pārliecību, ka pašreiz mācos tieši to, kas pēc profesionālā testa bija  man arī visatbilstošākais.”

Ieva Ungure: “Karjeras izglītības stundas ir bijušas ļoti noderīgas. Iepazinām interesantu veidu, kā noteikt savu personības tipu, kādas būtu tās profesijas, ko labāk izvēlēties.”

Laura Bosakova:” Karjeras izglītības stundas man ļoti patika, tās bija svarīgas un nozīmīgas. Ieguvu  vērtīgu informāciju izpildīto testu rezultātā. Šādas nodarbības ir ļoti vērtīgas, ko vērts apmeklēt.

Paldies Ramonai Kočānei un ar nepacietību gaidām turpmākās tikšanās reizes!

Pedagogs karjeras konsultants Laimrota Surska

tn laimrota

Latvijas Reitingi