PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Katrīna Elizabete Sīle 2017. gadā absolvēja Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļu un ieguva Iespieddarbu noformējuma speciālista kvalifikāciju. Mācību laikā uzrādīja ļoti labas un teicamas sekmes. Ir piedalījusies daudzos tehnikuma atpazīstamības un tēla popularizēšanas pasākumos. 2017. gada februārī Norvēģijā viņa piedalījās Erasmus+ mobilitātes projektā.  Mācoties 3. kursā, Katrīna startēja Nacionālā profesionālās meistarības konkursa «Grafiskais dizaineris» atlasē un ieguva 1. vietu. Sekoja saspringts darbs un gatavošanās startam Euroskills 2016. Gala atlasē tikai daži punkti šķīra Katrīnu no starta šajā konkursā. Taču iegūtās papildus zināšanas un prasmes noderēja cīņā par tiesībām 2017. gadā pārstāvēt Latviju grafiskā dizaina profesijā jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2017, kas norisinājās Abū Dabī.  Nopietna attieksme pret gatavošanos dalībai konkursā nesa panākumus – izcīnīta Ekselences medaļa, iegūstot 716 punktus no 799 iespējamajiem un iegūstot vienu no 3 medaļām Latvijai.   Katrīna Elizabete par labāko sniegumu valsts komandā ieguva  arī titulu  Best of Nation.

Grafiskā dizainere Katrīna Elizabete Sīle atzīst, ka darba apjoms konkrēti 6,5 stundām bija ļoti liels. Dotajā laika posmā bija jāizstrādā logotips plastmasas otrreizējās pārstrādes uzņēmumam, jāizveido logotipa 2 krāsu variācijas, kā arī jāizstrādā uzņēmuma stila grāmata, kurā jādefinē uzņēmuma pamatkrāsas un papildkrāsas, jāiekļauj vizītkaršu makets, vismaz 2 vizuālie grafiskie elementi un bilžu varianti. Stila grāmatā bija jānodefinē arī 2 varianti burtu fontiem, kā arī virsrakstu, apakšvirsrakstu, pamattekstu, attēlu parakstu stils. Kā pēdējais uzdevums bija izveidot 3 veidu pastkartes dizainus. “Uzskatu, ka tas, ko paveicu 6,5 stundās, ir ļoti daudz, tomēr apzinos, ka es varu vēl labāk,” atzīst grafiskā dizainere.

Īpaša pateicība visiem, kas atbalstīja Katrīnu gatavošanās posmā.

WorldSkills 2017 konkurss ir uzskatāms par līdz šim vērienīgāko visā tā pastāvēšanas vēsturē. Konkurss pirmo reizi risinājās Tuvajos Austrumos, Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos no 14. līdz 19. oktobrim. Četru dienu garumā astoņi jaunieši no Latvijas tajā prezentēja savas prasmes 1300 dalībnieku konkurencē. Valstu kopvērtējumā Latvijai mūsu jauniešu sniegums  ļāva iegūt 25. labāko komandas rezultātu, atstājot aiz sevis tādas valstis kā Somija, Vācija, Ungārija, Nīderlande, Horvātija, Īrija, Beļģija, Zviedrija, Norvēģija u.c.

Publikāciju sagatavoja Normunds Tiltiņš un Guntars Bernāts

tn 37548125380 be6c31eaf8 o

 

 

tn IMG 0678

tn IMG 2351

tn IMG 2382Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

Latvijas Reitingi