PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

pdiena2017

Pirmā kursa jauniešiem un grupu audzinātājiem, ceturtdien, 2017. gada 8. jūnijā no plkst. 13.15 līdz 15.15 Kr.Valdemāra 1c aktu zālē bija iespēja piedalīties karjeras izglītības pasākumā - profesionālās izpratnes veidošana, kura nosaukums ir ,,Projekta diena’’. Šāds pasākums tehnikumā norit trešo gadu, šogad piedalījās 18 grupu pārstāvji ar savu komandu. Pasākumu vadīja GK21 grupas jaunietes Anete Siliņa un Kristīne Cīrule.

Klātienē jauniešus atbalstīt bija atnākuši tehnikuma absolventi - kokapstrādes nodaļas pārstāvis Artūrs Bukonts un mašīnbūves pārstāvis Aleksejs Ņitavskis. Ciemiņi dalījās savās pārdomās par tehnikumā iegūto zināšanu izmantošanu turpmākajā karjeras izaugsmē.

Pasākuma mērķis - apzināt 2015./2016.m.g. absolventu karjeras gaitas, klātienē tikties ar kādu interesantu  grupas pārstāvi un uzzināt vairāk par izvēlēto profesiju. Pasākumā tika prezentēti iegūtie projekta darba rezultāti, paustas absolventu un pašu jauniešu apkopotās domas. Dažas pārdomas izskanēja vairākkārt:  ,,Tehnikumā iegūtās zināšanas ir noderīgas, izglītība ir vērtība, nevajag slinkot, liels paldies skolotājiem u.c.’’.

Prejekta darbā bija jāievēro izvirzītie kritēriji, katra grupa bija centusies izpildīt visus nosacījumus. Iegūtos rezultātus vērtēja žūrija - Inga Šikova, Sandra Bidzāne, Ilgvars Forands un Zaiga Kriķe.  Katrs jaunietis šajā pašakumā bija ieguvējs, jo saņēma pozitīvas emocijas, jaunu pieredzi, apstiprinājumu, ka profesionālā izvēle ir pareiza, kā arī interesantas tikšanās ar absolventiem un kopā būšanas prieku ar kursa biedriem.

Punktu kopvērtējums liecināja, ka pasākuma ,,Projekta diena’’ uzvarētāji ir PT1/O1 grupa un grupas audzinātāja Velga Niedre, otro vietu saņēma L1 grupas jaunieši un audzinātājs Andrejs Grivans, bet trešo vietu godam izcīnīja N1 grupa un audzinātāja Marija Sjomina. Pasākums noslēdzās ar pateicības vārdiem, kopēju kliņģera baudīšanu un skaistu visu dalībnieku fotogrāfiju.

Paldies visiem, kuri atbalstīja un iedvesmoja pasākuma organizētājus.

Latvijas Reitingi