PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Rīgas Valsts tehikuma jauniešu tautas deju kolektīvs ‘’Pavediens” no 3. līdz 9. maijam devās ceļojumā, kura galamērķis bija Bergena, Norvēģija. Tur, 6. maijā, norisinājās Tautas deju festivāls ‘’Deju pavasaris Bergenā 2017’’, kurā satikās  latviešu tautas deja ar norvēģu un citu tautu dejām.

Šajā festivālā jaunieši pārstāvēja ne tikai Rīgas Valsts tehnikumu, bet arī Latviju kopumā, jo Ievas Sīles vadītie ‘’Pavediena’’ dejotāji bija vienīgie, kas mērojuši tik tālu ceļu. Pasākumu rīkoja Latviešu biedrība Bergenā, tajā ir arī izveidots Norvēģijas latviešu tautas deju kolektīvs ‘’Pērkonkalns’’- viņu kompānijā ‘’Pavediens’’ jutās gaidīts un novērtēts.

Ceļojuma laikā tika iepazītas norvēģu tradicionālās dejas, kāpts kalnos, aplūkota un apbrīnota brīnišķīgā daba un gūta iedvesma turpmākajam darbam. Turpmākie darbi nebija ilgi jāgaida- uzreiz pēc atgriešanās no ceļojuma, enerģija tika veltīta 12. maijā notiekošajai skatei, gatavojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzvedumam “Māras zeme”. RVT jauniešu deju kolektīvs skatē ieguva 1. pakāpi!
pavediens

 

pavediens2

pavediens3

Latvijas Reitingi