PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Tā kā gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā ir nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2019, kurā sacentīsies 133 dalībnieki 19 dažādos prasmju konkursos, publicējam nelielu atskatu uz Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņu sasniegumiem iepriekšējos nacionālajos jauno profesionāļu meistarības konkursos SkillsLatvia.

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi izcīnīja 2 zelta medaļas konkursā SkillsLatvia 2018!

            WEB lapu dizainā un izstrādē Alberts Zemzāle izcīnīja 1. vietu, Elektrisko instalāciju tehniķa profesijā Vitālijs Voiskovičs arī izcīnīja 1. vietu! Īpaši priecēja tas, ka RVT pārstāvis Elektrisko instalāciju jomā ieguva 1. vietu jau otro gadu pēc kārtas!

Ievērības cienīgs bija fakts, ka jauno profesionāļu meistarības konkursa atklāšanā konkursa dalībnieku zvēresta nolasīšana tika uzticēta mūsu audzēknei Hertai Ķimsei.

Arī pirmajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2017 Rīgas Valsts tehnikuma pārstāvji izcīnīja divas zelta un vienu bronzas medaļu: Grafiskā dizainera profesijā Rasa OIekša izcīnīja 1. vietu, Adrija Īvāne – 3. vietu. Elektrisko instalāciju tehniķa profesijā Aleksejs Tarasovs izcīnīja 1. vietu!

Turēsim īkšķus par mūsu tehnikuma komandu un novēlēsim veiksmi konkursā šogad!

Rīgas Valsts tehnikuma jauniešu tautas deju kolektīvs “Pavediens” 2019. gada 5. aprīlī piedalījās tautas deju kolektīvu repertuāra apguves skatē, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncertam. Skatē iegūta 1. pakāpe un 42,7 punkti. Apsveicam mūsu jauniešus un deju kolektīva vadītāju Ievu Sīli!

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkne un tautas deju kolektīva “Pavediens” dalībniece Justīne Vilka: “Mūsu darbu novērtēja profesionāļi un bijām patiesi satraukušies. Mēs esam pārliecināti par savām spējām, tomēr pat pēdējā brīdī šaubījāmies vai mākam soļus, vai mati sapīti kārtīgi, vai pastalas aizsietas. Tomēr mūsu mīlestība pret deju un prieks bija lielāks par šīm šaubām. Uz skatuves smaidījām un no sirds! Arī pēc uzstāšanās smaids no sejas nepazuda, jo bijām lepni. Par sevi, viens par otru, par to, ka varam tik daudz un tik skaisti. Stundas mēģinājumos ir atmaksājušās. Paldies Ievai Sīlei par milzīgo pacietību, atbalstu un ģimenes sajūtas veidošanu kolektīvā! Esam gatavi strādāt tālāk.”

 

Rīgas Valsts tehnikuma Praktisko mācību centrā 2019.gada 11.aprīlī plkst.11:00 Zobratu telpā notika forums “Tavas karjeras ekspresis”. Foruma mērķis bija saņemt atgriezenisko saiti no darba devējiem, audzēkņiem, RVT pārstāvjiem par karjeras ekskursiju nozīmību karjeras izvēlē, diskutēt par izaicinājumiem un nākotnes darba iespējām nozarē, jo mācību gada laikā audzēkņi dodas karjeras ekskursijās uz uzņēmumiem, lai izzinātu nākotnes darba iespējas nozarē un iepazītu darba vidi.

Forumā piedalīties bija aicināti vairāku mašīnbūves, dzelzceļa auto un enerģētikas uzņēmumu pārstāvji, starp tiem SIA Dayton tehniskais direktors Aivars Linkevičs, RaRe darbnīcas direktors Mārcis Sparāns un izpilddirektors Raivis Heiselis,A/S Baltijas Tranzīta Servisstehniskais konsultants ražošanas jautājumos Andrejs Melderis, SIA Vējstikli vadītājs Normunds Ivdra, SIA Auto Truck Studio Servisa vadītājs Gints Spruncis, AS Eco Baltia personāla atlases speciāliste Dace Goveiko un personāla daļas vadītāja Jolanta Jansone. Rīgas Valsts tehnikumu pārstāvēja PMC vadītāja Inga Šikova, Dzelzceļa nodaļas vadītāja Ilona Grivane, Mašīnbūves un Kokapstrādes nodaļu vadītājs Jānis Markus, kā arī karjeras konsultantes Solveiga Keistere un Sindija Dziedātāja.

Diskusijā piedalījās tehnikuma Auto, Dzelzceļa, Mašīnbūves un Enerģētikas nodaļu 1. un 2. kursa audzēkņi Osvalds Zaļkalns, Mārtiņš Šīrants, Intars Kokorevičs, Ņikita Rogačovs, Edgars Grizāns, Reinis Doveiks, Valērijs Šatilovs un Kristaps Aleksandrovs. Diskusiju vadīja Ieva Duļevska.

Forumu atklāja Dzelzceļa nodaļas audzēkņi ar dzelzceļa vēsturisko tērpu skati, tālāk sanākušie īsi iepazīstināja ar sevi un pasākuma laikā izvērtās aktīva diskusija par audzēkņiem karjeras izvēlē nozīmīgiem aspektiem. Jaunieši pie nozaru pārstāvjiem centās noskaidrot atbildes uz sekojošiem jautājumiem: Kādas prasmes Jūs gaidāt no topošajiem darbiniekiem? Kādas ir metodes, lai palīdzētu ātrāk iejusties uzņēmumā? Kādi šobrīd ir izaicinājumi Jūsu pārstāvētajā nozarē? Kā sevi pareizi prezentēt darba devējam?

Uzņēmumu pārstāvji uzsvēra atbildības un motivācijas lomu uzticēto pienākumu izpildē, kā arī mudināja jauniešus izmantot mācību procesu, lai pēc iespējas vairāk apgūtu nozarē nepieciešamās teorētiskās un praktiskās zināšanas. Visi klātesošie vienprātīgi atzina pasākuma lietderību un vienojās par līdzīgu pasākumu organizēšanas nepieciešamību arī nākotnē. Foruma noslēgumā darba devēju pārstāvji saņēma pateicības rakstus par sadarbību, kā arī audzēkņi nelielas piemiņas dāvanas.

 

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

No 12. līdz 14. aprīlim izstādē “Auto 2019” Ķīpsalas izstāžu hallē norisinājās ikgadējais SIA InterCar Latvija rīkotais profesionālās meistarības konkursa ,,Jaunais automehāniķis 2019" fināls. Tajā par iespēju nest Latvijas vārdu pasaulē sacentās 15 labākie jaunie automehāniķi. Ar katru gadu pieaug ne tikai jauno speciālistu prasmju kvalitāte, bet arī Eiropas labāko rūpnīcu interese par mūsu speciālistiem. Konkurss tiek augsti novērtēts arī starptautiskā līmenī. Konkursā piedalījās Rīgas Valsts tehnikuma Auto nodaļas 2. kursa audzēknis Toms Skulte (A2-1).

Konkursa finālistiem rotācijas kārtībā bija jāveic dažādas sarežģītības uzdevumi – VW Polo 9N priekšējās piekares remonts, automašīnas dīzeļsistēmas diagnostika, turbīnas defektācija un pareizas uzstādīšanas kārtība, bremžu kluču un diska nomaiņa, ģeneratora defektācija un remonts, vārsta blīvslēga nomaiņa, amortizatora nomaiņa, kardāna uzbūve un remonts, zobsiksnas nomaiņa, motocikla sajūga nomaiņa, sajūga un dubultmasas spararata nomaiņa, startera un ģeneratora diagnostika, gultņu nomaiņa automašīnas priekšējam ritenim.

Toms Skulte: “Konkurence bija ļoti sīva, ko arī atspoguļoja blīvie rezultāti. Katrs iegūtais punkts bija ļoti nozīmīgs. Konkursā bija jāizpilda 15 dažādi uzdevumi, no kuriem katra uzdevuma paveikšana nebūtu iespējama bez nopietnas sagatavošanās. Uzdevumi bija interesanti un daudzveidīgi, tos izveidoja gan Latviju pārstāvoši uzņēmumi, gan arī starptautiski partneri. Gatavojoties konkursam, bija nepieciešams papildināt zināšanas un prasmes, konkursa uzdevumu veikšanā ieguvu nenovērtējamu pieredzi. Liels paldies ir sakāms skolotājiem Jānim Arklam, Andrim Lagzdiņam un Edgaram Geisleram, bez viņu atbalsta es nebūtu varējis nostartēt konkursā ar labu rezultātu. Kopvērtējumā izcīnīju 7. vietu.”

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

,,Vai mēs zinām, kas ir brīnums? Dažkārt tas ir pārsteigums, negaidīts un neplānots kā saules gaismas strēle caur pelēkiem mākoņiem. Dažkārt brīnums mēdz būt arī citāds... saistīts ar daudzu cilvēku dzīvēm, mīlestību, patiesu draudzību un atbildīgu darbu. Tā 12. aprīlī plkst. 15.00 tika celta gaismā un godā tehnikuma darbinieka Livara Jankovska grāmata ,,Stāsti visiem''. Grāmatas atklāšanas svētki noritēja pateicības vārdu, sirsnības un patiesas cieņas gaisotnē.

Grāmatas nosaukums – stāsti visiem – vēsta par labo, gaišo, brīnumaino, šajā pasaulē esošo un kļūst par daļu no pasaules brīnuma. Šī grāmata ir par mums, par dzīvi, par cilvēku savstarpējām attiecībām, mīlestību.

Paldies ikvienam, kurš atbalstīja grāmatas tapšanu – redaktorei Aelitai Zviedrei, maketētājam Normundam Tiltiņam, direktorei Dagnijai Vanagai un, protams, daudziem, daudziem citiem cilvēkiem. Tikai kopā mēs spējam radīt brīnumu.''

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Ogres tehnikumā 2019. gada 9. aprīlī norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu izglītojamo profesionālās meistarības konkurss topošajiem klientu apkalpošanas speciālistiem. Konkursā piedalījās 5 izglītības iestāžu komandas:

 • PIKC „Rīgas Valsts tehnikums”;
 • Aizkraukles profesionālā vidusskola,
 • PIKC „Jelgavas Tehnikums”;
 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība;
 • PIKC „Rīgas Tehniskā koledža”.

Konkursa laikā audzēkņiem bija jāveic dažādi uzdevumi:

 • jāprezentē mājas darbs „Mēs.Skola.Profesija.”;
 • jāatbild uz 20 testa jautājumiem;
 • jāveic dokumentu pārvaldības uzdevumi: vēstules sagatavošana un reģistrēšana, protokola puzles salikšana;
  • jāveic ātrrakstīšanas uzdevumus;
 • jāizspēlē konflikta situāciju lomu spēlē, apkalpojot klientu.

PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” komandu pārstāvēja B2 grupas audzēkne Megija Krūzberga, B3 grupas audzēknes Sanita Motuže un Samanta Strazdiņa. Lai arī tehnikuma komandai šogad neizdevās izcīnīt godalgotu vietu, komandas dalībniecēm piedalīšanās konkursā ļāva gūt jaunu pieredzi.

Komercdarbības nodaļas izglītības metodiķe Inese Tiona

Rīgas Valsts tehnikuma Auto nodaļas komanda 2019. gada 29. martā piedalījās Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma rīkotajā profesionālās meistarības konkursā “Kandavas kauss automehāniķiem 2019”. Konkursā kopumā piedalījās 10 komandas no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm. Pārstāvētas bija Kandavas Lauksaimniecības tehnikums, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Jelgavas tehnikums, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas struktūrvienība, Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola, Rīgas Tehniskā koledža, Aizkraukles profesionālā vidusskola, Ventspils tehnikums, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines struktūrvienība un Rīgas Valsts tehnikums.

Visām komandām bija jāveic desmit konkursa uzdevumi. Katrā komandā bija divi dalībnieki, Rīgas Valsts tehnikumu pārstāvēja Toms Skulte (A2-1) un Dāvis Rūtenbergs (A3-2). Trijos no konkursa darba uzdevumiem mūsu puišiem izdevās uzrādīt labāko rezultātu – virpošanas darbos, komponentu atpazīšanā un bremžu kluču nomaiņā. Līdz ar to, par visiem konkursa uzdevumiem kopumā tika savākts lielākais punktu skaits.

Apsveicam mūsu puišus ar panākumu un liels paldies par ieguldīto darbu Auto nodaļas skolotājiem Andrim Lagzdiņam, Jānim Arklam un Edgaram Geisleram.

Latvijas Reitingi