PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Saldū 2019. gada 14. februārī norisinājās, sporta kluba AMI rīkotās Latvijas čempionāta basketbolā finālspēles jauniešiem, kurās piedalījās arī PIKC RVT jauniešu komanda. Izcīnot uzvaras pār Daugavpils, Smiltenes un Rīgas Celtniecības koledžas jauniešiem, izdevās kvalificēties finālspēlei, kur jau trešo gadu pēc kārtas pretī stājās Rīgas Tehniskās koledžas komanda. Apmainoties abpusējiem rezultativitātes brīžiem, komandas nonāca pie finālspēles cienīgām beigām, kur šoreiz pārāki bija RTK jaunieši, tādējādi neļaujot mūsu puišiem triumfēt 4. gadu pēc kārtas.

Apsveicam mūsu puišus, jo arī tas ir panākums būt otrajiem labākajiem Latvijā starp profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu komandām. Paldies skolas vadībai par atbalstu dalībai sacensībās.

PIKC RVT lasītavā 21. februārī norisinājās krievu valodas pēcpusdiena, kurā audzēkņi lasīja Ivana Krilova fabulas un stāstīja anekdotes latviešu un krievu valodā. Pasākumā piedalījās grupas GK2-1 audzēkņi Diāna Mahņova, Dāvis Lapiņš, Daniels Lapiņš, Jeļizaveta Kuzņecova, Melisa Beitika, Viktorija Jeršova, Linards Andersons un B1 grupas audzēkne Alīna Ivanova. Ilustrācijas zīmēja grupas GK2-1 audzēkne Viktorija Jeršova un G1 grupas audzēkne Patrīcija Krūmiņa. Pasākums noritēja nepiespiestā gaisotnē. Paldies krievu valodas skolotājai Gaļinai Gluhovai.

 

 Visā Latvijā 2019. gada 13. februārī norisinājās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem ĒNU DIENA. Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1545 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 8664 vakances.

Pirmo gadu PIKC "Rīgas Valsts tehnikums" piedalījās kā ēnu devējs, sniedzot iespēju jauniešiem ēnot tehnikuma profesionālo priekšmetu skolotājus un izglītības speciālistus.

 

Mobilitātes norises laiks: 07.01.2019 – 05.02.2019

Uzņemošā organizācija: Gēteborgas Tehniskā koledža un “Volvo” rūpnīca.

Mūsu prakse notika automašīnu ražotnē “Volvo”, kas atrodas Gēteborgā, Zviedrijā. Prakses ilgums bija 1 mēnesis, un šajās 4 nedēļās mēs redzējām principā visu “Volvo” ražotni, kas atrodas Gēteborgā.

Mobilitātes norises laiks: 07.01.2019 – 05.02.2019

Uzņemošā organizācija: Gēteborgas Tehniskā koledža un “Volvo” rūpnīca.

Kļūstot par Erasmus+ mobilitātes projekta dalībnieku, jutos lepns. Erasmus+ projekts sniedza man neticamu pieredzi, izaugsmi un iespēju redzēt daudz ko jaunu. Tika nodrošināti ceļa izdevumi un finansējums dzīvošanai, kas bija ļoti pietiekams. Tika nodrošināta valodas apguve tiešsaistē, kas ļoti palīdzēja. Ievērojami uzlabojās angļu valodas zināšanas. Iespēja būt pilnībā patstāvīgam, iepazīties ar jauniem cilvēkiem, nodibināt biznesa kontaktus un kļūt atvērtākam.

Lieliska iespēja redzēt un izjust pašam, kāda ir tā ikdiena un kā viss notiek citā valstī. Viss noritēja ļoti labi, bez nekādām lielām problēmām. Protams, bija arī savas problēmas, bet viss beigās atrisinājās. Cilvēki Zviedrijā šķiet ļoti atsaucīgi un pieklājīgi. Viesnīca, kurā apmetāmies, bija patiešām laba un atradās tuvu centram. Gēteborga ir ļoti omulīga un visnotaļ interesanta pilsēta ar savu raksturu. Ātri vien jau pieradu pie pilsētas un orientēties tajā nebija grūti. Daudz tika redzēts, devos arī ārpus pilsētas. Valoda nebija problēma, gandrīz ikviens iedzīvotājs prata runāt angļu valodā. Nedaudz grūti bija pierast pie valūtas, bet tas bija tikai laika jautājums.

Ieguvu neticamu pieredzi, strādājot lieluzņēmumā “Volvo”. Ļoti draudzīgs kolektīvs. Redzēju, kas un kā viss notiek. Ieguvu visas atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem. Daudz uzzināju. Pats piedalījos dažādos uzņēmuma procesos. Viens no maniem dzīves mērķiem bija redzēt, kā notiek darbība tādā lieluzņēmumā kā “Volvo”, un tas tika izpildīts. Ne katrs tiek pie šādas iespējas, tāpēc jūtos ļoti pagodināts.

Šis projekts bija liels ieguldījums manā attīstībā, vēlos izteikt lielu pateicību par šādu iespēju. Šis projekts man ir devis pārliecību virzīties tālāk.

“Bizness24h es ieguvu neatsveramu pieredzi uzņēmējdarbības plānošanā, kas saistīta ar izejvielu iegādes un to realizēšanas pamatprincipiem un likumsakarībām, tāpat arī ieguvu jaunas un nostiprināju jau esošās zināšanas uzņēmējdarbībā un ekonomikā. Man likās interesanti apgūt šāda veida zināšanas spēlējot simulācijas spēli, kas, manuprāt, ir daudz interesantāk un lietderīgāk nekā to pašu apgūt skolā vienkārši pierakstot informāciju un iemācoties to no galvas. Es uzskatu, ka tādos pasākumos ir vērts un noteikti vajag piedalīties, jo tajos var gūt ļoti labu pieredzi, kuru bieži vien neiegūst skolā nevienā mācību priekšmetā, tāpat tā ir arī laba iespēja iepazīties ar citu skolu jauniešiem, gūt jaunu pieredzi, saprast, ka esam konkurētspējīgi ar atzītu vidusskolu un ģimnāziju audzēkņiem. Paldies par šo iespēju! ”: tā pēc dalības Banku augstskolas lielākajā ikgadējā izglītojošajā uzņēmējdarbības uzsākšanas konkursā Latvijā Bizness 24h atzīst GK2-1 grupas 2. kursa audzēkne Loreta Šteinberga.

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi apmeklē iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumus

 

 

Rīgas Valsts tehnikuma vairāku grupu audzēkņi 2019. gada 7. februārī iniciatīvas Latvijas skolas soma ietvaros baudīja divus pasākumus: kultūras attīstības biedrības “Tapala lapa” Ērika Vilsona monoizrādi – Rūdolfs Blaumanis „Nezāle” un koncertuMūzika Tev”, kurā fonda "Viegli” aicināti viesojās mūziķi Goran Gora, Māra Upmane-Holšteina, Raimonds Gusarevs, DJ Monsta un draugi, kā arī koncerta īpašais viesis Viktors Lapčenoks.

12. februārī Rīgas Valsts tehnikums Erasmus+ sagatavošanas vizītē uzņēma viesus no Francijas – Eiropas mobilitātes projektu ierēdni Louise Boissenin no konsulārās kameras “Chambre de Métiers et de l’Artisanat” un mobilitātes koordinatori Julie Rous no mācību centra Rodezā. Kopā ar tehnikuma Projektu nodaļas pārstāvjiem apmeklēja auto servisus “AMSERV KRASTA” un “FORUM AUTO”, kur martā praksē būs seši franču praktikanti. Mūsu sadarbības organizācijas pārstāvji iepazinās arī ar tehnikuma Praktisko mācību centru, kur darbnīcas un iekārtas izrādīja Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas skolotājs Antons Timofejevs un Mašīnbūves un Kokapstrādes nodaļas izglītības metodiķis Jānis Markus. Rodēzas mācību centrs šā gada aprīlī pie sevis Erasmus+ mobilitātē uzņems tehnikuma Krāslavas teritoriālās struktūrvienības skolotāju un divus audzēkņus, kuri apgūst auto virsbūvju remontatslēdznieka specialitāti.

,

Karjeras nedēļas ietvaros 2019. gada 1. februārī Jelgavas 4. sākumskolas 3.b klases skolēni viesojās Rīgas Valsts tehnikuma Praktisko mācību centrā. Tehnikuma karjeras konsultante Solveiga Keistere viņus sagaidīja un kopā ar saviem palīgiem iepazīstināja ar pasākuma programmu. Skolēni aktīvi ņēma dalību konkursā „iečekojamies” RVT sociālajos tīklos.

Rīgas Valsts tehnikuma Praktisko mācību centrā 2019. gada 6. februārī Karjeras nedēļas ietvaros bija atbraukuši Krimuldas vidusskolas 7. klases skolēni. Karjeras konsultante Solveiga Keistere, Dzelzceļa nodaļas vadītāja Ilona Grivāne un Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas vadītājs Normunds Tiltiņš ciemiņiem prezentēja Rīgas Valsts tehnikumā apgūstamās profesijas, piedāvātās iespējas interešu izglītības pulciņos, kā arī aicināja skolēnus dalībai konkursā „iečekojamies” RVT sociālajos tīklos. Tālāk sekoja Krimuldas vidusskolas pārstāvju prezentācija par sevi un savu skolu.

Latvijas Reitingi