PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

13.janvārī grupas EGL1 audzēkņi devās mācību ekskursijā uz „Karameļu darbnīcu” Jelgavā. Ekskursijas mērķis bija iepazīties ar uzņēmumu, kura dibinātājiem ir izdevies attīstīt savu uzņēmumu no mājražošanas līmeņa līdz tādam uzņēmumam, kurš tirgum piedāvā augstas kvalitātes produkciju – karameles, kas ir kļuvušas par atpazīstamu zīmolu visā Latvijā.  

Ekskursijas laikā audzēkņi vēroja karameļu tapšanas paraugdemonstrējumu, varēja iepaīties ar karameļu tapšanas noslēpumiem un pat izveidot savu karameli. Vērojot karameļu tapšanas paraugdemonstrējumu, audzēkņi saprata, ka karameļu meistaru darbs ir smags fizisks darbs un, lai apgūtu visus aroda noslēpumus, vismaz pusgadu šis arods jāmācās. Galvenā atziņa, kas gūta ekskursijas laikā ir, ka veiksmīgas uzņēmējdarbības pamatā ir interesanta ideja un cilvēki, kas ar mīlestību šo ideju īsteno dzīvē.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

tn pd

2017. gada 16. janvārī Rīgas Valsts tehnikumā notika kāds svinīgs pasākums – pēc pārcelšanās un remonta tika atklāta bibliotēkas jaunā lasītava. Lasītava ir kļuvusi pieejamāka gan audzēkņiem, gan skolotājiem, jo tagad tā atrodas 1. stāvā un ieguvusi arī plašākas un ērtākas telpas.

Lasītavas atklāšanā simbolisko lentu pārgrieza Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga, bibliotēkas vadītāja Signe Stīpniece un direktora vietniece mācību darba organizācijā Dace Rozenblate. Dagnija Vanaga sanākušos uzrunāja, izsakot pateicību par padarīto un novēlot audzēkņiem izmantot bibliotēkas resursus. Dace Rozenblate tehnikuma bibliotēkai uzdāvināja 20. gadsimta 20./ 30. gados izdotu pedagoģijas grāmatu. Teātra pulciņa audzēkņi un viņu vadītāja Daiga Ziediņa bija sagatavojuši atraktīvus priekšnesumus ar ainām no lasītavas ikdienas.

Un vēl kāda priecīga ziņa: Rīgas Valsts tehnikuma Audzēkņu pašpārvaldes jaunieši no Brain Games komandas saņēma Brain Games spēļu grozu. Novēlam audzēkņiem un skolotājiem izmantot jaunās lasītavas telpas, lai iegūtu jaunas zināšanas, kuras būtu iespējams pielietot tālākajās dzīves gaitās!

rvt

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā (IZM) ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) izsludina konkursu “Es lepojos ar paveikto”. Konkursā jaunieši tiek aicināti iesūtīt foto un aprakstu ar devīzi kā vienotu vēstījumu par savu ceļu uz profesijas izvēli un gūtajiem panākumiem, parādot arī faktorus, kas viņiem ļāvuši gūt sasniegumus, ar ko lepoties. Šī konkursa ietvaros no jauniešiem tiek sagaidīts pastāstīt, uzrakstīt un visādi citādi padalīties

auto

2017. gada 10. janvārī PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Auto nodaļas audzēkņiem bija dota lieliska iespēja apliecināt savas iemaņas un prasmes profesionālās meistarības konkursā “Riepu montāža - 2017”, kas notika A/S WESS K. Ulmaņa gatvē 125. Konkurss noritēja maksimāli pietuvināti darba vides apstākļiem un atbilstošiem kritērijiem.

Konkursā piedalījās 6 komandas, kuras pārstāvēja Rīgas Valsts tehnikuma otro kursu, kā arī Krāslavas teritoriālo struktūrvienību

2017. gada 9. janvārī Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņu grupām B1; D1-1; E1-2; GL1-1 un A1-3 audzināšanas stundu laikā notika Swedbank praktisko mācību stunda „Dzīvei gatavs”. Šajā nodarbībā "Dzīvei gatavs" bankas izglītības programmu pārstāve audzēkņiem sniedza ieskatu dažādās finanšu nozares profesijās un ļāva  iejusties bankas speciālista lomā. Apgūstot šo programmu, jaunieši attīstīja 21. gadsimta kompetences, kā piemēram

Capture

rvtbibl

2016.gada nogalē 28.decembrī Profesionālās izglītības kompetences centra „Rīgas Valsts tehnikums” direktore Dagnija Vanaga un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks parakstīja sadarbības līgumu, lai apvienotu Tehnikuma un Bibliotēkas spēkus kopīgas darbības organizēšanai un veikšanai profesionālās izglītības jomā ar nolūku nodrošināt vispusīgu, pilnīgu un kvalitatīvu sadarbību augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanā atbilstoši nozaru vajadzībām un darba vidē balstītu mācību īstenošanā.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Mācības jauniešiem, kas šajā ziemā uzņemti izglītības programmā “Poligrāfijas ražošanas tehnoloģijas un izstrādājumu izgatavošana”, sāksies šā gada 9. janvārī, pirmdien, plkst. 10.10 PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Praktisko mācību centrā, 203. kabinetā, Dārzciemā ielā 70. Mācības notiks līdz plkst. 13.10.

Tālrunis uzziņām: 29256258, Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas vadītājs Normunds Tiltiņš

Latvijas Reitingi