PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

logojelgava

2017.gada 25.aprīlī Jelgavas Tehnikumā norisinājās Latvijas profesionālo izglītības iestāžu izglītojamo profesionālās meistarības konkurss topošajiem klientu apkalpošanas speciālistiem, kurā piedalījās audzēkņi no 4 mācību iestādēm:

  • PIKC „Jelgavas Tehnikums”;
  • Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība;
  • Profesionālās vidusskolas “Viktorija”;
  • PIKC „Rīgas Valsts tehnikums”.

PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” komandu pārstāvēja B2 grupas audzēkne Kristīne Skuja, B3 grupas audzēknes Vivita Brasliņa un Ilze Švalkovska.

Pirms konkursa atklāšanas ar jautrām un aktīvām dejām uzstājās Jelgavas Tehnikuma audzēkņi, dejojot tautiskās dejas, kas aizrāva ikviena skatienu.

2017. gada 25. aprīlī Rīgas Stila un modes tehnikumā norisinājās sporta kluba AMI rīkotais Latvijas čempionāts badmintonā profesionālajām izglītības iestādēm.

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” krāsas aizstāvēja GL1-1 audzēknis Ardis Daniels Bedrītis. Apakšgrupā, sacenšoties ar Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma un Rīgas Celtniecības koledžas sportistiem, izdevās izcīnīt divas uzvaras ar rezultātu 2:0, tādējādi kvalificējoties finālam. Finālā pretī stājās vēl viens Rīgas Celtniecības koledžas pārstāvis. Spēles rezultāts 2:0 un Ardis kļūst par Latvijas čempionu profesionālajām izglītības iestādēm. Apsveicam Ardi Danielu Bedrīti un izsakām pateicību Rīgas Valsts tehnikuma sporta organizatoriem!

badmintons

PMC2017

bp2017

2017. gada 20. un 21.maijā Malnavas koledžā norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu Biznesa plānu konkursa fināls. Konkursa devīze: „Esi aktuāls arī rīt!”.

Pirmajā dienā konkursa organizatori dalībniekiem un viņu pedagogiem bija sarūpējuši ļoti interesantu programmu - sākumā visi apmeklēja Latvijas robežkontroles punktu, lai iepazītos ar ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem pierobežā. Pēc tam sekoja radošās darbnīcas Malnavas muižas korpusā un

2. maijā, otrdien, 6. stundas laikā – no plkst. 12.30 līdz 13.10 – RVT Aktu zālē notiks audzināšanas stunda Mašīnbūves nodaļas 1.–3. kursa audzēkņiem. Šajā nodarbībā Mašīnbūves nodaļas 4. kursa audzēkņi Paulis Čipāns un Oskars Raudiņš, kā arī skolotājs Vladislavs Assāns, kas šā gada sākumā bija praksē Zviedrijā, pastāstīs par Erasmus+ mobilitātes projektā iegūto pieredzi, zināšanām un prasmēm. Projekta vadītāja informēs par iespēju piedalīties šajā projektā nākamajā mācību gadā.

Laipni aicināti arī citi interesenti!

Ir noslēdzies trīs dienas ilgušais pirmais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2017, kurā savas prasmes demonstrēja arī Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi. Ir patiess prieks un gandarījums, ka divās no 16 konkursā pārstāvētajām profesijām mūsu audzēkņi ir kāpuši uz goda pjedestāla.
Grafiskā dizainera profesijā Rasa OIekša izcīnīja 1. vietu, Adrija Īvāne – 3. vietu. Elektrisko instalāciju tehniķa profesijā Aleksejs Tarasovs izcīnīja 1. vietu!

Apsveicam mūsu audzēkņus ar šo lielisko panākumu un milzīga pateicība RVT komandas vadītājam Normundam Tiltiņam un skolotājam, darbnīcas vadītājam konkursā Sandim Breieram!

SkillsLatvia2017k

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Konkursa foto atskatus variet atrast VIAA Flickr kontā skatīt šeit.

2017. gada 19. aprīlī Rīgas Valsts tehnikumā notika ikgadējā angļu valodas olimpiāde.Šogad olimpiādes tēma bija "Informācijas apmaiņa".

Angļu valodas olimpiādē pārliecinoši pirmo vietu izcīnīja N1 grupas audzēkne Laine Zvirgzdiņa , otro vietu D2-3 grupas audzēknis Valters Žilvinskus  , bet trešo vietu D2-3 grupas audzēknis Niks Ļeoņenko. Īpaša pateicība par aktīvu piedalīšanos pienākas GK1-1 un D2-3 grupu audzēkņiem!

2017. gada 19. aprīlī notika RVT “Ķīmiķu diena”, kura apvienoja divus pasākumus – konkursa “Gribu būt ķīmiķis!” otro (klātienes) kārtu un Gustava Vanaga stipendijas pasniegšanas ceremoniju.

Konkursā “Gribu būt kīmiķis!” tika aicināti piedalīties pamatskolu skolēni. Pirmajā konkursa kārtā skolēni veica mājas darbu – veidoja ķīmisko eksperimentu video. Klātienes kārtā piedalījās veiksmīgāko video autori – Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Auces vidusskolas, Rīgas 65.vidusskolas, Rīgas Teikas vidusskolas, Tukuma 2. vidusskolas, Siguldas 1. pamatskolas, Skrundas vidusskolas un Rīgas Angļu ģimnāzijas komandas. Skolēni demostrēja savas zināšanas par dažādiem ķīmijas jautājumiem. Visas komandas bija atraktīvas un erudītas, taču vislabāk veicās Auces vidusskolas jaunajiem ķīmiķiem, kuri konkursā ieguva 1.vietu. Otro vietu ieguva Jēkabpils Valsts ģimnāzijas puiši, bet trešo – Tukuma 2. vidusskolas komanda.

Gustava Vanaga stipendija ik gadus tiek pasniegta Rīgas Valsts tehnikuma vienam Ķīmijas nodaļas audzēknim par teicamiem rezultātiem mācību darbā un īpašu ieinteresētību izvēlētās profesijas apguvē. Šajā mācību gadā stipendiju saņēma 3. kursa audzēkne Kristina Puzane. Stipendijas pasniegšanas ceremonijā piedalījās arī LZA akadēmiķis, Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes profesors Andris Zicmanis, kurš savas gaitas zinātnē aizsāka tieši Gustava Vanaga vadībā. Viņš pasākuma dalībniekiem pastāstīja savas atmiņas par izcilo ķīmiķi.

Pēc pasākuma skolēni iepazinās ar RVT Ķīmijas nodaļu – mācību telpām un laboratorijām, tādējādi gūstot priekšstatu par materiālu ķīmijas tehniķa specialitātes apguvi.

kimikis

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Rīgas Valsts tehnikuma jaunajā Praktisko mācību centrā 2017. gada 13. aprīlī notika zaļās ceturtdienas Lieldienu iešūpošanas pasākums. Dārzciema ielā, lai tuvinātu Lieldienu sagaidīšanu ar atraktīvām izdarībām, bija sanākuši gan audzēkņi, gan arī skolotāji. Audzēkņiem bija noorganizētas dažādas aktivitātes – stafete skriešanā ar florbola nūjām, ar futbola bumbu, kā arī ar basketbola bumbām. Liela piekrišana bija RVT psiholoģes Zaigas Kriķes iniciētajam zīmēšanas stūrītim. Gan audzēkņi, gan arī skolotāji labprāt iesaistījās Solveigas Keisteres vadītajā karaokes dziedāšanā. Neizpalika arī foto stūrītis ar Lieldienu zaķi. Pasākuma noslēgumā četras dejas nodejoja RVT jauniešu deju kolektīvs “Pavediens”. Ir labi, ka mēs protam ne tikai cītīgi mācīties un apzinīgi strādāt, bet kopā protam arī svētkus sagaidīt!

talka

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

2017.gada 20. aprīlī PIKC Rīgas Valsts tehnikumā viesojās AS SWEDBANK pārstāvji  Ilze Ruka un Lana Čeppe ar praktisko mācībstundu programmu „Dzīvei gatavs”, kura tika novadīta Komercdarbības nodaļas G3 grupas audzēkņiem. Mācībstundu programmā „Dzīvei gatavs” notika klases stunda, ekonomika, angļu valoda un matemātika.

Mācībstundu programmas laikā audzēkņi analizēja dažādas situācijas par kreditēšanas procesa principiem un personīgā budžeta plānošanu, kā arī risināja prakstiskus piemērus, kādas prasmes  jāattīsta jau šodien, lai nākotnē veiksmīgi darbotos darba tirgū, kā arī  guva ieskatu par akciju tirdzniecību biržās.

Paldies AS SWEDBANK pārstāvēm par novadīto mācībstundu programmu „Dzīvei gatavs” un skolotājai Ievai Serjakovai par tās noorganizēšanu.

swed

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Latvijas Reitingi