PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Šī gada 11. oktobrī Inovatīvo tehnoloģiju izstrādātāju pulciņa dalībnieki un karjeras konsultans viesojās 54. vidusskolā. Karjeras nedēļā skolēniem bija iespēja iepazīties ar profesijām. PIKC RVT dalībnieki prezentēja trīs darbības sfēras – programmēšana, datoruzbūve, robotika.

            54. vidusskolā dalībnieki bija 3.- 5. klases izglītojamie.

robotika1

robotika2

Vislielākā intrese skolēniem bija par robotiku.  Skolēniem tika

Š. g. 12. oktobrī notika virtuālās realitātes apmācības Datorikas nodaļas skolotājiem sadarbībā ar uzņēmumu “Capital”. Apmācību laikā skolotāji tika iepazīstināti ar virtuālās realitātes konfigurēšanu, pielietojumu, aprakstu. Nodarbības laikā tika noskaidrotas minimālās prasības datoram, lai varētu strādāt ar virtuālo realitāti. Daži no Datorikas nodaļas skolotājiem izmēģināja virtuālās realitātes brilles HTC Vive.

vr1

Šāda veida komplektā ietilpst divas pultis, ar kuru palīdzību var pacelt un nolaist priekšmetus virtuālajā realitātē. Ar brillēm notiek ielūkošanās virtuālajā realitātē, neiztrūkstoši ir arī divi sensori, kuri seko līdzi personas darbībai.

            Ar šādu pamata komplektu ir iespējams testēt un veidot grafiskās spēles, izmantojot programmu “Unity”. Papildinot šo komplektu ar “zaļo istabu” un kameru, ir iespējams nodrošināt gan argumento realitāti, gan arī iespēju, ka persona atrodas “iekšā” virtuālajā realitātē.

Skolotājs Normunds Pauders.

Rīgas valsts tehnikuma audzēkņi tiek aicināti apmeklēt interešu izglītības (pulciņu) nodarbības, kur būsiespēja attīstīt savu radošo potenciālu, lietderīgi pavadīt  brīvo laiku,  gūt jaunu pieredzi  un iemaņas. 

Informāciju par pulciņiem skatīt šeit.

Neskaidrību gadījumos, lūdzu sazināties ar pulciņu vadītājiem, rakstot viņiem uz darba epastu. Katra pulciņa vadītāja epasts ir This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Š. g. 7. septembrī notika robotikas “VEX” apmācības. Šajās apmācībās datorikas skolotāji tika iepazīstināti ar VEX darbības pamatprincipiem. Nodarbības laikā skolotāji uzzināja daudz jauna par VEX sacensību veidiem. Eksistē vairāki sacensību veidi, kā piemēram, braukšanas prasmes, vadot robotu, izmantojot pulti vai autonomā vadīšana.

itip4

itip5

Nodarbības laikā tika pastāstīts, ka VEX robotikas modeļi Latvijā parādījušies tikai nesen – pusotru gadu atpakaļ. Starptautiskajā arēnā VEX modeļi ir ļoti populāri un tiek rīkotas sacensības. Kaimiņvalstī Igaunijā jau tādas notiek. Latvijā šāda veida sacensības tiek organizētas sadarbībā ar Siguldas vai Preiļu robotikas klubu.

itip6

Normunds Pauders

Ar šo mācību gadu Rīgas Valsts tehnikumā ir paredzēts atklāt jaunu pulciņu – “ITIP” (Informācijas tehnoloģiju izstrādes pulciņš). Pirmā nodarbība, kurā izglītojamie testēja pieejamās tehnoloģijas, notika 7. septembrī. Pulciņa laikā tika salikti 4 VEX roboti. Kopā ir iegādāti 5 VEX roboti. Nākotnē ir paredzēts nodrošināt pašu izstrādātās programmas saistībā ar šiem robotiem.

itip2

Apmeklējot Informācijas tehnoloģiju izstrādes pulciņu, izglītojamie varēs apgūt pamatus robotikā un inovatīvajās tehnoloģijās. Papildus robotikai, pirmajā nodarbībā tika konfigurētas un testētas virtuālās realitātes brilles “HTC Vive”.

Šī pulciņa turpmākā attīstība ir ļoti perspektīva, jo ir paredzēts iepazīt vairākas  inovatīvas tehnoloģijas, lai jauniešiem rastos jaunas idejas, kā dēļ viņi varētu piedalīties gan robotikas konkursos, gan  arī “Startup”.

Paldies vēlos pateikt PIKC RVT Datorikas nodaļas izglītojamiem Edgaram Simsonam, Aleksejam Demidovam, Daņiilam Bečam, Emīlam Jaunbērziņam par piedalīšanos pirmajā nodarbībā un iekārtu konfigurēšanā un to testēšanā.

Septembra beigās ir paredzēs izsūtīt anketu, lai noskaidrotu izlīgtojamo skaitu, kuri būtu gatavi apmeklēt intrešu izlītības pulciņu “ITIP”.

itip3
Normunds Pauders 

Nākamgad Rīgas Valsts tehnikums (RVT) svinēs 100 gadu jubileju. Vēloties sagaidīt jubileju gan vizuāli, gan saturiski jaunā mūsdienīgā veidolā, jau pirms dažiem gadiem ir sācies tehnikuma atjaunināšanās laiks – būvētas jaunas mācību telpas, iekārtotas mūsdienīgas darbnīcas, laboratorijas, celta dienesta viesnīca, jaunu spozmi atgūst centrālā ēka no Kronvalda ielas puses, kā arī pakāpeniski tiek ieviests mūsdienīgs, uz jaunākajām tehnoloģijām balstīts mācību process un veidotas jaunas profesionālās izglītības programmas, akcentējot IKT un inovācijas.

itip1Fotogrāfijas autors: Rūta KALMUKA, F64 Photo Agency

Avots: Nra.lv raksts.

Latvijas Reitingi